Marián Labuda by měl z talentu syna radost, i když hraje pořádného šmejda a zrádce

 Celebrity 
23. dubna 2020 09:10 / René Černý
  8   1
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
Marián Labuda by na svého syna byl nejspíš velmi hrdý Rolling Media, Archiv ČT
Letos v lednu to byly už dva roky, kdy do hereckého nebe odešel velký slovenský, ale i český herec Marián Labuda. Málokdo tušil něco z jeho soukromí. Třeba to, že má jediného syna, Mariána mladšího, který je mu postavou i talentem velmi podobný. Teď si ho v neděli budou moc užít diváci České televize. V unikátním historickém filmu Anatomie zrady hraje jednoho z největších šmejdů a zrádců minulého století.

Marián Labuda mladší ve dvoudílném televizním dramatu ztvárnil hlavní roli Emanuela Moravce, bývalého prvorepublikového legionáře, vojáka, ale i novináře a později ministra školství, který šel nakonec kvůli penězům proti svému národu a zradil jej. Nakonec se také sám v roce 1945 zastřelil.

Vedle Labudy mladšího uvidí diváci i celou plejádu dalších skvělých herců a velkých jmen. Například Edvarda Beneše si zahrál Viktor Preiss, jeho tajemníka ztvárnil Pavel Kříž, v roli plukovníka Hrbka se objeví Ondřej Vetchý, Milana Kňažka uvidí lidé v roli protektorátního prezidenta Emila Háchy. Vladimír Polívka zase hraje fiktivní postavu sympatického pražského Němce Waltera Gretzkiho.

Třetí manželku E. Moravce si zahrála Dana Droppová a syny Igora Moravce herci Filip Březina a Jurije Moravce Oskar Hes. Nejmladšího syna z druhého manželství Emanuela Pavla Moravce pak hrál 6letý Jakub Barták.

Pro dramatický dvoudílný televizní film získala produkce i řadu německých herců, například pro roli K. H. Franka André Hennickeho (Pád třetí Říše, Ötzi muž z ledu, aj.), pro roli R. Heydricha zase Detlefa Botheho, pro něhož to však není první zkušenost s českým štábem. O hudbu k televiznímu filmu se postaral Michal Novinski (Kuki se vrací, Po strništi bos, Ve stínu).

"Práce na filmu byla skvělá a panu producentovi Vítězslavu Jandákovi mladšímu, režiséru Biserovi A. Arichtevovi a celému týmu patří velký dík za tu příležitost. Bylo to náročné, ale bezvadné natáčení," přiznal 46letý Marián Labuda mladší, který právě v dramatickém filmu ukáže svůj herecký um. 

„Spolupráce s Mariánem Labudou mladším, který mj. i fyzicky odpovídá svému historickému předobrazu velezrádce, byla bezvadná. Jeho tatínek by na něj byl jistě velmi a právem hrdý, i když Marián ml. ztvárnil skutečně jednoho z největších zrádců minulého století…," řekl za producenta Rolling Media Vítězslav Jandák mladší. 

Jeho otec, známý herec a bývalý politik Jandák starší si v Anatomii zrady také zahrál. Dostal menší, ale výraznou roli. "Byla to krásná práce a je dobře, že ten film vznikl. Je důležité si připomínat historii a také se z ní poučit. Hlavně nezapomínat na zrádce...," podotkl Jandák starší.

„Postava Emanuela Moravce a jeho příběh je doslova fascinující. Je to příběh o tom, jak se ze zapřísáhlého demokrata a zastánce tzv. hradní politiky a T. G. M. stane přesvědčený nacista. Cílem je ukázat tuto postavu v jiném než jen černobílém znázornění," říká režisér Biser A. Arichtev.

Dvoudílné drama natáčel štáb v Čechách, a to v autentických lokacích, jako jsou třeba Černínský palác, Nosticův palác, Pečkův palác, Malostranské náměstí, Palác Lucerna, ale také v Německu, například na Rujáně.

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pokud v lednici skladujete vejce delší dobu, raději si ověřte jejich čerstvost. Přinášíme možnosti

Styl

Tělo nám umí dát jasně najevo, že mu chybí hořčík. Pokud je to váš problém, minerál rychle doplňte

Bydlení

Mít doma zvířecího mazlíčka znamená vybrat také vhodnou podlahu

1. Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

2. Barbora Šporclová Kodetová rozechvěla hlasivky. Všichni jen zírali

3. Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

4. Bohuš Matuš je bezesporu velký talent. Jeho život je ale plný trapných afér a ponížení

5. Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

Zavřít reklamu