Další herečka s těžkými depresemi! Jak to zvládá?

 Celebrity 
03. února 2016 03:01 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Catherine Zeta Jones trpěla velmi těžkými stavy deprese. Nyní se je snaží zvládat archiv
Další z celebrit, která trpí maniodepresivní psychózou, dnes řečeno bipolární poruchou je oscarová holywoodská hvězda Catherine Zeta Jones (46). Jak nedávno přiznala, prožila své životní peklo a teprve po několika letech o tom může mluvit. Přesto, že se jí o tom daří mluvit, zcela v pořádku asi už nikdy nebude. Jen se naučila stavy zvládat. A to i teď, když je pár údajně před rozvodem.

Manželka hollywoodského herce Michaela Douglase se kterým má dvě děti, syna Dylana Michaela (15) a dceru Carys Zetu (12), zjistila, že není něco v pořádku v době, kdy se zjistilo, že její muž má rakovinu. Tehdy to vše naplno začalo, i když zcela logicky jisté problémy musela mít už dříve.

„Manželství je dlouhá a kamenitá cesta. Myslím, že lidé hází příliš rychle ručník do ringu, místo aby se problémy naučili řešit. Žádný problém totiž není poslední, bude následovat mnoho a mnoho dalších. Je potřeba se s tím naučit pracovat,“ uvedla Catherine.

Herečka se po diagnostikování rakoviny jazyka jejího manžela snažila vše udržet v pohodě a být pracovně profesionální a nechtěla rozhodně živit média.

"Děti se mě ptaly, jestli tatínek umře a já nevěděla, co jim mám odpovědět. Byla to ta nejtěžší životní zkouška.“

Jenže přesto, že stav Douglase se lepšil, Catherine chřadla a začaly se objevovat těžké psychické stavy. "Ta nemoc ve mně byla uložená léta, ale neprojevovala se. Michaelova choroba a rodinná zátěž s ní spojená však zafungovala jako spouštěč. A to, že lékaři dali nemoci jméno, byla ta nejlepší věc, co se mi kdy mohla stát. Ten fakt, že moje emoce mají jméno bylo neskutečně osvobozující. Byla to naděje na lepší zítřky," říká překvapivě herečka.

Bipolární afektivní porucha, též někdy označovaná jako maniodepresivní psychóza je velmi vážné a dlouhodobé psychické onemocnění, kdy se u jedince střídají dvě základní fáze prožívání. Mánie a psychóza. Mnozí pacienti volí i sebevraždu, někteří ji zvládají pomocí léků, jiní jsou týdny či měsíce na psychiatrii. Každý ji zvládá jinak.

„Existují fantastické vzestupy ale také tvrdé a nečekané pády. Mým cílem je držet se neustále ve středu, kde se právě teď nacházím. Vím mnoho o bolesti a je to pro mě ta nejcennější životní zkušenost, díky které jsem přehodnotila své priority,“ dodala Zeta-Jones ve své zpovědi nakonec.

Postupně se naučila s onemocněním žít a v této chvíli je kdesi v koutku schované. Herečka věří, že v plné síle se však už nikdy neprojeví!
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Daniel Landa se po koronavirových skandálech vrací k hudbě

Styl

Skvělý pomocník na celulitidu i vrásky: Maderoterapie

Tech

Logo Apple na zadní straně iPhonu není jen tak. Co tajné tlačítko umí a jak jej odemknout

Zavřít reklamu