Oslepne herečka z Arabely, která přežila vlastní smrt i smrt manžela?

 Celebrity 
17. června 2015 00:01 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Jana Andresíková nemá rozhodně na růžích ustláno. Její život je jako horská dráha! archiv
Zazářila nejen jako čarodějnice v pohádkovém seriálu Arabela a nové sérii pak jako tajemná paní Černá, ale kromě Kameňáku jako bláznivá lady taky v řadě jiných filmů a inscenací, i v dabingu. Herečka Jana Andresíková, která má život až neuvěřitelný teď slepne. A moc nadějí na zlepšení není.

Herečka, jejíž hlas znají diváci i z rolí zahraničních herců, především Whoopi Goldberg, která je jí prý podobná i co se osudu týče, žije sama. Rodina ji pěkně vypekla. Vykašlala se na ni a Andresíková neprožívá zrovna veselé období.

"Teď mám ještě problém s očima. Prostě pomalu slepnu. Měla jsem jít na operaci, ale protože jsem tlakař, nejde to. Tedy asi jde, ale zatím mi nikdo nepomohl," prozradila herečka, která prodělala dvě klinické smrti, mrtvici, několik havárií, pádů a měla v těle snad zlomené vše. Před lety se jí zastřelil manžel téměř před očima, který ji asi sedm let psychicky týral a téměř ji odstavil od veškerého dění.

Jana Andresíková milovala dabing, milovala rozhlas a ani jedno už dělat ze zdravotních důvodů nemůže. Sem tam ještě učí mladé, začínající herce a moderátory mluvit. Učila řadu českých herců, diplomatů či podnikatelů nejen rétoriku, ale i řeč těla. Nyní žije v ústraní v domě za Prahou a kromě sestřenice a pár přátel se s nikým nestýká.

"Někdy je opravdu hodně ouvej, pak zase líp. Je to prostě taková horská dráha. Důležité je se z toho nepo...," říká s humorem sobě vlastním herečka, jenž zažila největší zklamání v tom, že ji rodina totálně zavrhla. Doteď neví proč. Před pěti lety prodala jiný dům u Davle a nechala si postavit domek přímo v obci, kde rodina bydlí. Přesto je vlastně sama. Vlastní krev ji dala najevo, že o ni nestojí. A její zdraví to rozhodně nepřidalo.

Nervy, stres, deprese, to vše se odráží na zdravotním stavu a také na zraku. I na něj má kromě zákalu tohle všechno vliv. Jana Andresíková má i přes životní peripetie chuť do života. Ráda by si ještě zahrála ve filmu nebo v televizi a věří, že hezká role na ni ještě teprve čeká. Zatím poslední rolí byla čarodějnice v Troškově Čertově nevěstě.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Tech

Do Prahy přijede šokující koncept Inception, ukáže se v listopadu na e-Salonu v Letňanech