Manželka režiséra a producentka zabila člověka! Trest ji nemine!

 Celebrity 
16. června 2015 00:05 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Deana Horváthová-Jakubisková se stížností u Ústavního soudu neuspěla Profimedia
Deana Horváthová-Jakubisková nesmí čtyři roky za volant a musí zaplatit milion korun jako odškodné. Zabila totiž člověka na přechodu pro chodce a odvolací soud ji původní trest nezmírnil ani nezrušil. Je vina!

Jakubisková podala stížnost k Ústavnímu soudu. Jenomže ten řekl Jasně: Řidička pochybila, nevěnovala se dostatečně řízení a podcenila situaci. Měla předvídat a měla sledovat provoz okolo sebe.

Manželka režiséra Juraje Jakubiska a také producentka před čtyřmi lety v pražské Krči nezabrzdila na dvouproudé silnici u přechodu pro chodce. Zatímco auta v jednom pruhu zastavila, aby muž mohl přejít, ona si toho nevšimla a chodce srazila. Ten na následky zranění zemřel.

Řidička byla střízlivá a jela rychlostí asi 44 kilometrů v hodině. Zkrátka nedopustila se přestupku, jen nezareagovala a to ,muže stálo život.

"Nedovedete si představit, jak se cítím. Budím se, nemůžu spát, vidím to stále před očima. Takovou věc máte už na celý život," svěřila se před časem Deana Jakubisková, která svou chybu částečně uznala.

Její právník se však odvolal proto, že producentka tvrdila, že muže neviděla přes vysoké odbočující vozidlo. A pak také upozorňovala na rozpory v posudcích. To Ústavní soud odmítl. Trest je tak definitivní.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Menstruační houba jako alternativa k tamponům. Je čistě přírodní, použít lze opakovaně a můžete se s...

Tech

Takzvaný projekt Manhattan byl vyvrcholením snahy Američanů o sestrojení a použití jaderné bomby. Na konci...