Nejvíc si rozumím s Barošem!

 Sport 
25. července 2013 00:40 / Vítek Koldinský
  0
📷
4 fotografie v galerii
Vztah s Anetou Vignerovou je už minulostí  / inStory.cz
Tomáš Ujfaluši mluví pěti jazyky. Takže to by v tom byl čert, aby si s někým nerozuměl…

Tomáši, co si myslíte o současném českém fotbalu?
Obecně lze říct, že český fotbal není tak špatný, jak ho někdy média prezentují. Problém je v tom, že třeba současné výsledky reprezentace jsou stále srovnávány s výkony a úspěchy výjimečné generace kolem Nedvěda, Poborského, Šmicera atd. Sám jsem do jejich týmu patřil a v roce 2004 jsme měli jedno z nejsilnějších mužstev na světě. Ale to není samozřejmost. Je třeba dál vychovávat mladé hráče, motivovat je a vytvářet jim vhodné podmínky. Fotbal je globální sport a konkurence v něm panuje veliká. Nicméně poslední výsledky juniorských reprezentací na velkých turnajích v roce 2011, úspěch českého mistra Viktorie Plzeň v Champions League a postup reprezentace na Euro dokazují, že potenciál stále máme.

Která z etap vašeho fotbalového života pro vás znamenala největší přínos?
Bezpochyby šlo o působení v Atlétiku Madrid. Získali jsme dva poháry, Evropskou ligu a Superpohár. Odehrál jsem tam skvělé tři roky. Pyšný jsem však i na svůj poslední rok v Istanbulu, který se povedl. Odehrál jsem všechny zápasy a stal se kapitánem týmu. Toho si moc vážím.

Kdo je vaším hráčským vzorem a kdo trenérským?
Hráčský vzor jsem úplně neměl, ale líbil se mi třeba Lothar Matthäus, momentálně si užívám hru dvojice Pepe – Sergio Ramos z Realu. Trenérskými vzory jsou Karel Brückner a Cesare Prandelli.

Jste ve věku, kdy se sportovci začínají poohlížet i po jiných oblastech, kterým by se mohli věnovat? Co by vás zajímalo?
Rád bych zůstal ve fotbalovém prostředí. Dokonale ho znám jako hráč a to, že jsem mohl působit v nejlepších evropských soutěžích a kvalitních klubech, mi pomohlo získat i spoustu dalších zkušeností. Hodně o tom hovořím se svým agentem Daliborem Lacinou a po skončení mé hráčské kariéry bychom rádi pracovali spolu. Teď chci ale ještě aktivně hrát.

A jak dlouho se ještě chcete věnovat kariéře fotbalisty?
Minimálně další dva roky.

V Česku jste se onehdy ukázal na prezentaci značky Gillette, jejíž jste tváří. Co vás přimělo kývnout na tuto nabídku?
Tahle značka se už stala symbolem sportu a mužské elegance. Je pro mě ctí být jejím reprezentantem vedle špičkových sportovců z různých odvětví. Gillette je synonymem kvality. Strojek je šetrný k pokožce, má snadný skluz a ostré břity. Na značce se mi líbí to, jak neustále přichází s novými inovacemi a vychytává každou maličkost, aby se přizpůsobila různým tvářím. Nespojil bych se se značkou, které nevěřím.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Snadný a účinný trik na odolnou mastnotu v kuchyni. Použijte obyčejný olej