Herečka Jitka Sedláčková promluvila upřímně o odchodu od Hrušínského, depresích z covidu, stárnutí i nové lásce

 Face To Face 
19. srpna 2021 12:35 / René Černý
  0
📷
7 fotografií v galerii
Jitka Sedláčková žije prý tady a teď a jediné, co si přeje, je být zdravá Face To Face
Letos oslavila kulatiny, přesto paradoxně vypadá a cítí se daleko mladší než třeba před osmi lety. Září v seriálu Polda, dostala novou šanci v divadle, jezdí s veleúspěšným představením, z něhož vznikl film, a kromě toho, že je zamilovaná, je také čerstvě babičkou. Hostem René Kekelyho v talk show Face To Face byla herečka Jitka Sedláčková.

Poté, co přeskočila věk 55 plus, o čemž v nadsázce i ve svém představení, které hraje několik let velmi úspěšně s kolegyněmi Dášou Zázvůrkovou, Kairou Hrachovcovou a Vandou Hybnerovou, říká, že „padesát pět plus, to je pěknej hnus, bejvala jsem kus.“ Cítí se prý dobře. Daří se jí profesně i soukromě. Co víc si tedy ještě může Jitka Sedláčková přát?

"Já si nepřeju vůbec nic! Nemám nějaká přání. Jsem velmi svérázná a svá. Nepřeju si nic konkrétního, vždy, když si něco přeju, málokdy se to splní. Snažím se nemít očekávání, abych nebyla zklamaná. Musím říct, že se mi daří, i když ne vždycky to přináší slast, ale daří se mi žít v přítomném okamžiku, takže mně zajímá, co je dneska. Mně opravdu nic jiného nezajímá,“ říká Jitka Sedláčková.

Samozřejmě, že co se práce týče a například natáčení nebo představení v divadle, to plánovat musí, ale jak sama herečka přiznává, jinak neplánuje. A o svém věku tvrdí, že je to jen číslo v občance. O rčení 55 plus, to je pěknej hnus říká, že jde o nadsázku, humor, který se vštípil lidem do hlavy díky hře Můžem i s mužem.

„Nejvíc toužím po pocitu si říct: všechno je v pořádku. Ať se to týká rodiny, naší země, světa… A teď to bylo všechno tak dlouho v nepořádku, že k tomuto pocitu, který sdílím sama se sebou v tichu, protože ticho mi dělá úplně nejlíp, jsem ztratila takovou vnitřní jiskru. Jako by ve mně něco zhaslo, ale neznamená to, že jsem smutná, negativní, že jsem ztratila optimismus. A vlastně mám přání – já si prostě přeji být zdravá. A každý rozumný člověk ví, že když je zdravý, může dělat cokoli,“ podotkla Sedláčková.

V době koronavirové pandemie a lockdownu měla složité období. Trpěla pocity úzkosti, depresemi. Bála se na chatě vyjít za branku svého pozemku. Měla strach o sebe, své blízké, protože tak jako tisíce dalších nevěděla, co bude.

„Nechala jsem se zbláznit a myla jsem si dokonce ruce v Savu. Nebyla jsem pak schopna nakoupit ani v obchodě, kamarád mi pak vozil nákupy za branku… Naučila jsem se tím pádem nakupovat přes internet… Pak mě tyhle stavy postupně přešly. A co mi nejvíc pomohlo, byl běh. Nejprve jednou, a pak jsem běhala i třikrát denně. Za každého počasí, několikrát jsem upadla na ledu, ale bylo mi strašně dobře. Běhám, snažím se jíst málo, ale taky tomu umím urvat drápy,“ přiznává s humorem sobě vlastním Jitka Sedláčková.

Co prozradila o novém muži svého života, kde ho potkala, respektive jak dlouho se s ním zná, proč má o svůj nový vztah strach, na co se nejvíc těší? Proč odešla z divadla Jana Hrušínského a jakou neodolatelnou nabídku rázem dostala? Jak se jí točí seriál Polda a jaká je spoluráce s Davidem Matáskem? I na to Jitka Sedláčková ve Face To Face odpovídala.

 

Zdroj: Face To Face / Stream.cz 

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Tech

Používáte na mobilu prediktivní text? Dost možná tím žádný čas neušetříte a při psaní zpráv budete...

Zavřít reklamu