Slavná česká zpěvačka: Nejprve málem zahynula v letadle, pak jí objevili rakovinu!

 Celebrity 
30. července 2017 04:50 / René Černý
  4   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Eva Pilarová patří k největším profesionálkám českého šoubyznysu ShowPix
Eva Pilarová patří k našim stálicím a na rozdíl od některých zpěvaček, může i ve svých, téměř osmdesáti z fleku zpívat kdekoli live a je to pecka. Alespoň to říkají její fanouškové i hudební kritici. Zpěvačka má skvělý čistý hlas a nemusí se “maskovat” playbecky… Kdysi málem zahynula při letecké katastrofě se svou kapelou, pak jí lékaři objevili rakovinu.

V roce 1973 byla se svou kapelou a druhou zpěvačkou Vlaďkou Prachařovou na Kubě. Jen díky tomu, že nespěchaly zpět do Československa jako hudebníci, si zachránily život.

„Užívali jsme si dva dny volna, když přišla zpráva z Pragokoncertu – to byla umělecká agentura, která posílala hudebníky a zpěváky do zahraničí – že se kapela musí urychleně vrátit do Prahy a zkoušet, protože bude doprovázet zpěváky Intertalentu, což byla obdoba dnešní Superstar,” zavzpomínala pro týdeník 5+2 dny Pilarová.

„Zpěvačka Vlaďka Prachařová domů nespěchala, zrovna tak jako já, a proto jsme na Kubě zůstaly, ale zbytek kapely odletěl. Tenkrát tam zemřelo pět hudebníků a zvukař. Žádnému z nich tehdy nebylo ještě ani 30 let. O té strašné tragédii jsme se dověděly až po návratu do Prahy,” svěřila se Eva Pilarová o letecké katastrofě, která se stala 19. února 1973 v Praze, kdy na Ruzyni dosedlo letadlo na trávu půl kilometru před ranvejí. Nejdřív se utrhl podvozek, pak křídlo, letoun se převrátil na záda a začal hořet. Šlo o druhou největší leteckou havárii na území Česka i Slovenska. 

Tehdy se objevily zprávy, že za katastrofu mohl pilot. „Pilot společnosti Aeroflot byl údajně opilý. Ale neviděla jsem to napsáno černé na bílém, navíc se o tom v totalitním režimu nesmělo mluvit, šlo o letadlo Sovětského svazu a ta přece nepadají! Tehdy se nemohlo nikomu o nějakém odškodnění ani zdát. V životě jsou momenty, na které raději nevzpomínat,” řekla v rozhovoru oblíbená Pilarka.

Jenže netušila, že další hrůza ji čeká. „A pak to byl přelom 80. a 90. let, kdy mi přišli na rakovinu a dávali mi rok a půl života. Všechno ostatní jsou proti tomu malicherné věci,” podotkla zpěvačka.

Tu “zlou nemoc”, jak jí říkala, porazila díky moderní medicíně, léčitelům, ale i modlení. Ale také díky skvělé péči svého dnešního manžela Jana Kolomazníka, kterého krátce před tím poznala jen jako kamaráda. A uznává, že nebýt jeho, nejspíš by tu nebyla. Staral se o ní, vozil na ozařování a dodnes o ní a o domácnost skvěle pečuje. Pilarce manžela závidí celá řada zpěvaček, hereček i fanynek.

„Honza je boží člověk a Eva má štěstí, že ho potkala. On jí miluje, ona jeho a skutečně jsou tu jeden pro druhého,” dodala nedávno její kamarádka. 

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Vyrobte si difuzér, se kterým na vás dýchne pravá vůně Vánoc

Styl

Sehnat žluté banány bývá problém. Naučte se pár triků, jak zelené ovoce proměnit ve zralé

Bydlení

Připálili jste žehličku? Víme, jak ji jednoduše vyčistit

1. Tajemství slavných českých žen prozrazeno. V koupelně mají elixír mládí!

2. Martin Dejdar přivedl v Tatrách ženskou na vrchol

3. Iveta Vítová předvedla perfektně ploché bříško, Berenika Kohoutová zase pořádné těhotenské

4. Sejde z očí, sejde z mysli? Slavný český herec zůstal sám, upoutaný na lůžko. Už byste ho ani nepoznali

5. Herecký velikán Josef Větrovec: Nejsmutnější období prožil na sklonku života

Zavřít reklamu