Kritický stav Špinarové pokračuje: Všichni se bojí jediného...!

 Celebrity 
24. března 2017 04:50 / Marek Pokorný
  2
📷
2 fotografie v galerii
Zazpívá si Věra Špinarová ještě někdy? To je to, co teď nikdo neví! archiv
Stav Věry Špinarové, (65) která ve středu na koncertě v Čáslavi zkolabovala a prodělala dlouhou zástavu srdce, se nemění. Její stav zůstává i nadále kritický. Stále je na ARO Motolské nemocnice, kde je napojena na přístroje. Všichni se ale bojí jediného...!.

Zpěvačka zkolabovala přímo během koncertu v čáslavském kulturním domě. Pomoci se jí sice dostalo okamžitě, ale prodleva, kdy byl mozem bez zásobování kyslíkem, byla poměrně dlouhá. „Zhruba deset až patnáct minut. Byla dlouho resuscitována a poté, co se to podařilo, byly její životně důležité funkce napojeny na monitory a pak mohla být transportována k nám do Motola," prozradil VIPstory.cz zdroj ze špitálu.

Špinarová upadla do komatu, z kterého se zatím neprobrala. „Je otázka, v jakém stavu je mozek a co nastane, pokud se pacientka probere. Zda tam bude nějaké poškození, případně jaké. Ovšem ani u zdánlivě těžkých nebo beznadějných případů není vyloučeno výrazné zlepšení. A někdy se stane, že se takový člověk sice po dlouhé době, ale přesto vrací do téměř běžného života," dodal zdroj z nemocnice, který si nepřeje být jmenován.

Pokud je ale člověk bez srdeční činnosti a tudíž mozek bez kyslíku déle než pět minut, což u Špinarové bohužel nastalo, hrozí nenávtatné poškození mozkových center. „Takový člověk může mít doživotní následky. A je třeba se připravit na cokoli," upozornil jeden z odborníků na problematiku, která se týká i slavné zpěvačky.

Špinarová si před osudným koncertem v Čáslavi, který byl přerušen právě proto, že se jí udělalo zle a v zákulisí pak zkolabovala, nestěžovala na zdravotní potíže. „Cítila se poměrně dobře, vtipkovala. Nikdo nečekal, že se něco takového stane...," řekl člověk z kapely, která Špinarovou řadu let doprovází.

V minulosti ale zpěvačka prodělala několik kolapsů, ať už kvůli vyčerpání, tak i zřejmě z důvodu problémů se srdcem, které však nebyly nijak závažné. Tedy alespoň ne tak, jako ten poslední.

„Všechny koncerty byly nyní zrušeny, včetně chystaného tour s Heidi Janků. Vstupenky budou lidem propláceny zpět v místě jejich nákupu," dodal management Špinarové.

„Prosíme všechny fanoušky a přátele, aby máme drželi palce. Opravdu to teď moc potřebuje," dodal syn Špinarové Adam Pavlík přes promo manažera.  

 

Špinarová má před podzimním tour s Heidi Janků, ovšem do toho jezdí šňůru svých koncertů s bandem Adama Pavlíka, svého syna a manažera. Právě velký pracovní zápřah a vyčerání může být důvodem jejího kolapsu.

„Ano, maminka je v nemocnici. Zatím více nevíme…,” potvrdil Adam Pavlík s tím, že prognózy zatím nezná. „Začala zpívat a najednou se sesunula k zemi. Někdo začal volat, jestli je v sále doktor. Byla tam lékařka a záchranáři tam byli do pěti minut. Pak jsme odcházeli. Bylo mi ji hrozně líto, ona má tak skvělý hlas. Držíme jí palce, aby byla v pořádku,” řekla jedna z návštěvnic koncertu paní Božena.

Podle informací VIPstory.cz je Špinarová hospitalizována na JIP v motolské nemocnici. Zde lékaři provádějí podrobná vyšetření. V posledních týdnech se zpěvačka necítila nejlépe. Stěžovala si na únavu. Kromě vyčerpání může být za vším i proměnlivé počasí, které v současné době panuje. 

Tour Věra Heidi, které má Špinarová absolvovat se svou kamarádkou a kolegyní Heidi Janků, zatím odvoláno nebylo. Uskutečnit se má na podzim po 8 městech Čech a Moravy, včetně pražské Lucerny. Všichni věří, že do té doby se Špinarová dá dohromady. 

 

 

 

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herec Miroslav Etzler v těžkém stavu. Připojený na kyslíku teď lituje, že se nenechal proti covidu očkovat

Styl

BMI určuje, zda jste obézní, či nikoliv. Podle jednoduchého výpočtu během chvilky zjistíte, jak na tom...

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu