Kritický stav Špinarové pokračuje: Všichni se bojí jediného...!

 Celebrity 
24. března 2017 04:50 / Marek Pokorný
  16   2
📷
Další 1 fotografie v galerii
Zazpívá si Věra Špinarová ještě někdy? To je to, co teď nikdo neví! archiv
Stav Věry Špinarové, (65) která ve středu na koncertě v Čáslavi zkolabovala a prodělala dlouhou zástavu srdce, se nemění. Její stav zůstává i nadále kritický. Stále je na ARO Motolské nemocnice, kde je napojena na přístroje. Všichni se ale bojí jediného...!.

Zpěvačka zkolabovala přímo během koncertu v čáslavském kulturním domě. Pomoci se jí sice dostalo okamžitě, ale prodleva, kdy byl mozem bez zásobování kyslíkem, byla poměrně dlouhá. „Zhruba deset až patnáct minut. Byla dlouho resuscitována a poté, co se to podařilo, byly její životně důležité funkce napojeny na monitory a pak mohla být transportována k nám do Motola," prozradil VIPstory.cz zdroj ze špitálu.

Špinarová upadla do komatu, z kterého se zatím neprobrala. „Je otázka, v jakém stavu je mozek a co nastane, pokud se pacientka probere. Zda tam bude nějaké poškození, případně jaké. Ovšem ani u zdánlivě těžkých nebo beznadějných případů není vyloučeno výrazné zlepšení. A někdy se stane, že se takový člověk sice po dlouhé době, ale přesto vrací do téměř běžného života," dodal zdroj z nemocnice, který si nepřeje být jmenován.

Pokud je ale člověk bez srdeční činnosti a tudíž mozek bez kyslíku déle než pět minut, což u Špinarové bohužel nastalo, hrozí nenávtatné poškození mozkových center. „Takový člověk může mít doživotní následky. A je třeba se připravit na cokoli," upozornil jeden z odborníků na problematiku, která se týká i slavné zpěvačky.

Špinarová si před osudným koncertem v Čáslavi, který byl přerušen právě proto, že se jí udělalo zle a v zákulisí pak zkolabovala, nestěžovala na zdravotní potíže. „Cítila se poměrně dobře, vtipkovala. Nikdo nečekal, že se něco takového stane...," řekl člověk z kapely, která Špinarovou řadu let doprovází.

V minulosti ale zpěvačka prodělala několik kolapsů, ať už kvůli vyčerpání, tak i zřejmě z důvodu problémů se srdcem, které však nebyly nijak závažné. Tedy alespoň ne tak, jako ten poslední.

„Všechny koncerty byly nyní zrušeny, včetně chystaného tour s Heidi Janků (57). Vstupenky budou lidem propláceny zpět v místě jejich nákupu," dodal management Špinarové.

„Prosíme všechny fanoušky a přátele, aby máme drželi palce. Opravdu to teď moc potřebuje," dodal syn Špinarové Adam Pavlík přes promo manažera.  

 

Špinarová má před podzimním tour s Heidi Janků, ovšem do toho jezdí šňůru svých koncertů s bandem Adama Pavlíka, svého syna a manažera. Právě velký pracovní zápřah a vyčerání může být důvodem jejího kolapsu.

„Ano, maminka je v nemocnici. Zatím více nevíme…,” potvrdil Adam Pavlík s tím, že prognózy zatím nezná. „Začala zpívat a najednou se sesunula k zemi. Někdo začal volat, jestli je v sále doktor. Byla tam lékařka a záchranáři tam byli do pěti minut. Pak jsme odcházeli. Bylo mi ji hrozně líto, ona má tak skvělý hlas. Držíme jí palce, aby byla v pořádku,” řekla jedna z návštěvnic koncertu paní Božena.

Podle informací VIPstory.cz je Špinarová hospitalizována na JIP v motolské nemocnici. Zde lékaři provádějí podrobná vyšetření. V posledních týdnech se zpěvačka necítila nejlépe. Stěžovala si na únavu. Kromě vyčerpání může být za vším i proměnlivé počasí, které v současné době panuje. 

Tour Věra Heidi, které má Špinarová absolvovat se svou kamarádkou a kolegyní Heidi Janků, zatím odvoláno nebylo. Uskutečnit se má na podzim po 8 městech Čech a Moravy, včetně pražské Lucerny. Všichni věří, že do té doby se Špinarová dá dohromady. 

 

 

 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Připravte si zásobu bylinkových amarounů, jsou výtečné pod maso

Styl

Klimatizace způsobuje celou řadu zdravotních potíží. Abyste předešli problémům, musíte ji používat...

Bydlení

Pokud se vám někde protrhla síť proti hmyzu, nemusíte hned kupovat novou. Dá se spravit

1. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

2. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

3. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

4. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

5. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

Zavřít reklamu