خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Královna Alžběta II. se po 21 letech objevila v Praze!

Alžběta II. se po 21 letech vrátila do Prahy!
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Celebrity 
24. března 2017 03:20 / J. Hauer
  0   0
Nejdéle vládnoucí panovnice světa, britská královna Alžběta II. se po 21 letech vrátila do Prahy. Naposledy ji Češi viděli na oficiální návštěvě v roce 1996, když jí k nám pozval tehdejší prezident Václav Havel. Nyní se oba setkají znovu!

Zatímco v reálném životě to už možné není, v tom zábavném a světě voskovém není nic nemožné. Nejzábavnější muzeum voskových figurín v Praze vzdává hold Alžbětě II. a přivítalo ji ve svých řadách.

Slavnostní "inaugurace" se zúčastnila velvyslankyně Velké Británie i Jejího Veličenstva Jan Thompson, ředitelka Britské obchodní komory Marcela Čermáková či režisérka, scénáristka a producentka Pavlína Moskalyková.

Alžběta II. slaví letos 65 let na trůně, takzvané 'safírové výročí' a brzy také oslaví své úctyhodné 91. narozeniny. Jsem velmi ráda a je mi ctí, že zde Její Veličenstvo mohu přivítat," uvedla velvyslankyně Velké Británie Jan Thompson.

Nadšená z figuríny britské panovcnice je i slavná režisérka, producentka, spoluautorka a autorka seriálu Četnické humoresky Pavlína Moskalyková Solo, žijící střídavě v Česku a USA, kde také pracuje pro Hollywood.

„Já jsem nadšená tím projektem Grévinu, tou pestrostí, nápadem, celkovým pojetím, a také tím, že je zde i královna Alžběta. Mám osobně takovou paralelu s Anglií. Jednak jsem chodila do anglické školy, potom bydlím těsně vedle britské ambasády, a pak můj manžel žil v Anglii...," podotkla Moskalyková.

Alžběta II. získala v muzeu čestné místo vedle prezideta Václava Havla. Nyní je to přesně 21 let, kdy britská královna Alžběta II. poprvé navštívila Prahu a setkala se s tehdejším prezidentem.

„Tenkrát byla středa 27. března 1996 a britský královský pár u nás strávil tři dny. Kromě Prahy navštívili i Brno, kde je vítalo tisíce lidí. Královna Alžběta II. je prvním britským monarchou, který navštívil Českou republiku. Nyní se toto historické setkání opakuje. I když jeho aktéři jsou tentokrát voskoví. Podoba obou soch je však dokonalá, tak jak to umí jen v našich ateliérech Grévin," prozradila marketingová ředitelka muzea Daniela Pedret.

V muzeu Grévin jsou možná i další královská setkání. Vosková královna Alžběta II: se zde setkává s jedinou vládnoucí ženou na českém trůně císařovnou Marií Terezií. Britská královna dorazila právě včas, aby stihla oslavy 300. narozenin císařovny, které se kvapem blíží.

Zvláštní zajímavostí je také to, že v muzeu se Alžběta II. setkává i s Angelinou Jolie. Právě tuto slavnou herečku kdysi povýšila do šlechtického stavu. Znamená to, že i toto "setkání" má v Praze svůj smysl. 

 

 

📷
3
fotografie
pmk | inStory.cz
Komentáře
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Návod na správnou výchovu štěněte

Styl

Čistící kartáček na pleť. Pomocník nebo ničitel vaší pleti?

Bydlení

Byt v podkroví: Výhody a nevýhody kouzelného bydlení pod střechou

1. Exmilenka Langerové se teď tulí ke svému o generaci staršímu příteli

2. Vojta Dyk a Patricie Fuxová v Lásce z Kateřinic

3. Zlý bankéř Tomáš Jeřábek s manželkou ukázali malého synka

4. Lady Gaga konečně přiznala, že je zasnoubená

5. Olga Menzelová přebrala ocenění pro manžela, ten je už v domácím léčení