Chudák slavný představitel majora Zemana - Brabec: Alzheimer zasáhl!

 Celebrity 
15. března 2016 07:40 / redakce
  0   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Vladimír Brabec, kterého sužují zdravotní problémy i další starosti, nemá ze života zrovna radost! archiv
Alzheimer nebolí, ale když se projeví, je většinou pozdě! Své o tom ví herec Vladimír Brabec (81), slavný představitel majora Zemana. Tahle děsivá nemoc zasáhla do jeho života a jde jím bohužel dál. Jeho manželka Naděžda onemocněla. Nyní skončila v ústavu!

Poté, co vloni Brabec sám zkolaboval na terase svého bytu a jen díky všímavým sousedům se k němu včas dostala záchranka, přežil svou smrt. Několik týdnů byl v kómatu. Po propuštění z nemocnice si jeho i s manželkou vzala k sobě do opatrování jejich dcera, herečka Helena Brabcová. V domě za Prahou se o nemocné rodiče se svou rodinou s láskou starala. Jak ale přiznala deníku Aha, dál už to s maminkou nešlo.

„Maminka nás všechny úplně vyřídila. Ta nemoc je hrozná- Táta jí vařil a přemlouval ji, aby jedla. Dokonce maminku i krmil...“ svěřila se deníku Helena Brabcová.

Proto zařídila pro nemocnou maminku specializované centrum, kde jsou pacienti s Alzheimerem pod stálým dohledem, lékařskou péčí a školený personál s nimi cvičí, dělá různé hry a přistupuje tak, jak je zapotřebí.

„Nebylo už možné všechno stíhat, včetně hygieny. Snažili jsme se to zvládat třičtvrtě roku. Buhužel se maminka dostala do stavu, kdy už musí být čtyřiadvacet hodin denně pod dozorem," dodala Brabcová s tím, že jejího otce to vyčerpávalo nejen psychicky, ale i fyzicky. Po srdečním kolapsu mu totiž pohyb stále dělá problémy.

Největší starost má dcera teď o otce, který nebyl zvyklý být sám. Není sám, je v rodině u dětí a u vnoučat, ale bez denního kontaktu s manželkou. Nese to prý těžce, ale chápe, že nemoc, kterou jeho žena trpí, bohužel vyžaduje speciální péči.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Jak ochladit rozpálený byt, když nemáte klimatizaci

Styl

Bez černý má velmi široké léčitelské uplatnění a obohatí i vaši kuchyni

Bydlení

Zavařovat jde i bez speciálního hrnce. Stačí vám k tomu jen trouba

1. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

2. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

3. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

4. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

5. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

Zavřít reklamu