Těžce nemocný Gott: Musí zpět do nemocnice! Přijde tedy na Slavíky?

 Celebrity 
21. listopadu 2015 04:54 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Karel Gott opustil nemocnice, ale jen na chvíli. Následovat bude další agresivní forma léčby! Profimedia
Sotva těžce nemocného zpěváka Karla Gotta pustili na pár dní z nemocnice už se musí připravovat na, to, že se do ní už brzo zpátky vrátí. Lékaři dali zpěvákovi jen chvíli na odpočinek mezi první a druhou sérií chemoterapie. Jak to ale vypadá, léčba je opravdu velmi náročná a pro Slavíka i riziková.

"Rozhodně to nic neznamená a nikdo nemůže po první série léčby říct, zda zabrala nebo naopak. To se běžně ukáže po druhé nebo až třetí dávce. V případě pana Gotta jde opravdu o velmi silnou až agresivní léčbu. Lymfom byl bohužel v poměrně rozsáhlé formě rozšířen po těle, a pak je tu taky jeho věk," řekl pro VIPstory.cz zdroj z Všeobecné fakultní nemocnice.

Karel Gott se s tím, že je velmi těžce nemocný, poměrně dobře srovnává, horší pro něj prý je psychický nápor z toho, že nemůže téměř nic dělat. Byl zvyklý na velký zápřah, neustálou komunikaci s lidmi, pracovní vytížení. Takzvaný pozitivní stres pro něj byl motorem.

"Nyní mu ten negativní stres z této změny může naopak velmi ublížit. Jeho stav při přijetí do nemocnice byl opravdu velmi vážný, dá se říct až kritický. A to jak v případě operace břicha, tak následného zjištění, že má velmi rozsáhlé nádorové onemocnění," podotkl zdroj.

Zatímco v nemocnici na Karlově náměstí byl zpěvák na antiseptickém pokoji a návštěvy, včetně manželky a dcer za tím mohly jen přes skleněnou stěnu, doma jej navštěvuje řada lidí. Přitom má stále velmi oslabenou imunitu. V takových případech se nedoporučuje, aby se pacient setkával s větším počtem lidí a hlavně ne dětí, které mohou z dětského kolektivu přinést různé bakterie chřipky a podobně. Gott má přitom doma dvě malé dcery!

"Léčba silnými dávkami chemoterapie je pro Mistra poměrně dost riziková, protože orgány, jako plíce, játra, srdce nemusejí u člověka ve vyšším věku unést zátěž "jedů", které mají zničit rakovinové buňky a jsou do těla jako chemoterapika vpravovány. Jiná možnost ale není. Biologická léčba v tak rozsáhlém stádiu je neefektivní, až zbytečná a například, jak se někteří lidé ptali na protonovou léčbu, ta je v tomto případě naprosto nemožná. Tato léčba je určena jen na konkrétní nádorová onemocnění, ale lymfom je onemocnění v mízních uzlinách, tedy jasně nelokalizovatelný nádor," vysvětlil odborník na onkologii a léčbu nádorů.

Gott by se do nemocnice měl vrátit nejspíš začátkem příštího týdne a hned mu bude nasazena druhá část chemoterapie. Je tedy více než jisté, že na přímý přenos Českého slavíka, který se uskuteční přesně za týden, se nedostaví. Nejspíš se spojí s divadlem telemostem, případně předtočí nějaký vzkaz. "Návštěva tak velkého prostoru, s tolika lidmi by byla pro pana Gotta hodně riziková. Ke všemu ani účast a velmi masový zájem médií v jeho stavu by pro něj nemusel být z psychického hlediska zrovna příznivý. Každý člověk, který prodělává takové nemoci není ani fyzicky ani psychicky zrovna v naprosté pohodě," dodává lékař.

Karel Gott ke všemu není člověk, který by se chtěl v takovém stavu svým fanouškům a novinářům ukazovat. Vždy si zakládal na tom, aby byl vnímán jen, pokud dobře vypadá a cítí se v dobré formě.

Na sociální síť dala nejspíš jeho manželka Ivana fotografii s Mistrovými trofejemi v podobě Zlatých slavíků a se vzkazem: "Přibude letos jubilejní 40. slavík? Záleží jen na vás, fanoušcích Karla Gotta. Hlasování končí již za dva dny!"

Je asi zcela zbytečné pochybovat, že by Gott jubilejního 40. slavíka při jubilejním 50. ročníku nedostal.Drtivá většina lidí mu posílá svůj hlas, jako vyjádření podpory a úcty právě v těchto, pro něj velmi složitých dnech.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Belohorcová s manželem zažehnali manželskou krizi a uspořádali na Tenerife velkou party. Zpívat jim...

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...