Známá česká herečka zemřela cestou na divadelní premiéru!

 Celebrity 
14. července 2015 10:35 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Od narození herečky Dany Medřické uplynulo 11. července 95 let archiv ČT
Před pár dny uplynulo 95 let od narození jedné z největších a nejoblíbenějších hereček, paní Dany Medřické. Maminky slavného herce Václava Vydry, který na ní často vzpomíná a pro něhož byla velkým vzorem. Úžasné herečce nebylo od osudu dopřáno dožít se pokročilejšího věku a vidět úspěchy syna i některých mladších kolegů.

První velký úspěch slavila Medřická rolí Slávky Hlubinové ve Šrámkově Měsíci nad řekou, kterou hrála na jevištích v Plzni i Praze, ale především v ní zazářila ve stejnojmenném filmu Václava Kršky z roku 1953. Medřická se nikdy netajila tím, že divadlo je pro ni vším. „ Kvůli divadlu jsem ochotna udělat vše a divadlo je můj celoživotní cíl a jsem pyšná, že jsem měla vůli jít za svým snem za každou cenu navzdory všemu a všem,“ nechávala se slyšet herečka.

Jako profesionálka také ke své milované práci přistupovala. Nikdy nedopustila, aby kvůli ní bylo zrušeno byť jen jedno představení. Na divadelních prknech dokonce stála i v den pohřbu svého prvorozeného syna Václava, který zemřel v jednom roce života.

Nabídka do Zlaté kapličky přišla v roce 1959 a od 1. ledna 1960 se stala právoplatnou členkou činohry Národního divadla, kde setrvala až do své smrti.

Ta přišla velmi náhle a nečekaně. Dne 16. ledna se Medřická chystala na premiéru divadelní hry ve které hrál její syn Václav Vydra. Ale chvíli před odchodem z domova dostala srdeční infarkt. Ještě stačila sama sejít schody k sanitce, ale pět dnů na to bohužel zemřela.

Již se nestačila odstěhovat za svojí velkou pozdní láskou španělským obchodníkem Artemiem Preciosou Ungertem do Madridu. Španěl herečku dlouhá léta obdivoval a miloval. Na sklonku života se za něj Medřická provdala, ale jejich manželství trvalo pouhý jeden rok.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu