Známá česká herečka zemřela cestou na divadelní premiéru!

Od narození herečky Dany Medřické uplynulo 11. července 95 let
 Celebrity 
14. července 2015 10:35 / archiv ČT
  0   0
Před pár dny uplynulo 95 let od narození jedné z největších a nejoblíbenějších hereček, paní Dany Medřické. Maminky slavného herce Václava Vydry, který na ní často vzpomíná a pro něhož byla velkým vzorem. Úžasné herečce nebylo od osudu dopřáno dožít se pokročilejšího věku a vidět úspěchy syna i některých mladších kolegů.

První velký úspěch slavila Medřická rolí Slávky Hlubinové ve Šrámkově Měsíci nad řekou, kterou hrála na jevištích v Plzni i Praze, ale především v ní zazářila ve stejnojmenném filmu Václava Kršky z roku 1953. Medřická se nikdy netajila tím, že divadlo je pro ni vším. „ Kvůli divadlu jsem ochotna udělat vše a divadlo je můj celoživotní cíl a jsem pyšná, že jsem měla vůli jít za svým snem za každou cenu navzdory všemu a všem,“ nechávala se slyšet herečka.

Jako profesionálka také ke své milované práci přistupovala. Nikdy nedopustila, aby kvůli ní bylo zrušeno byť jen jedno představení. Na divadelních prknech dokonce stála i v den pohřbu svého prvorozeného syna Václava, který zemřel v jednom roce života.

Nabídka do Zlaté kapličky přišla v roce 1959 a od 1. ledna 1960 se stala právoplatnou členkou činohry Národního divadla, kde setrvala až do své smrti.

Ta přišla velmi náhle a nečekaně. Dne 16. ledna se Medřická chystala na premiéru divadelní hry ve které hrál její syn Václav Vydra. Ale chvíli před odchodem z domova dostala srdeční infarkt. Ještě stačila sama sejít schody k sanitce, ale pět dnů na to bohužel zemřela.

Již se nestačila odstěhovat za svojí velkou pozdní láskou španělským obchodníkem Artemiem Preciosou Ungertem do Madridu. Španěl herečku dlouhá léta obdivoval a miloval. Na sklonku života se za něj Medřická provdala, ale jejich manželství trvalo pouhý jeden rok.
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Nejčtenější články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pěstujte oblíbené hortenzie. Hodí se na zahradu i do květináče

Styl

Jak vyléčit bolestivé akné na zádech? Stačí několik malých změn

Bydlení

Skalka není jen hromada kamení. Jak ji na zahradě vytvořit?

1. Zpěvačce Markétě Poulíčkové se daří jak v práci, tak osobním životě. Bude svatba?

2. Tohle tělíčko kralující České Miss je volné! Šteflíčková přiznala rozchod!

3. Opěrní pěvkyně Kalivodová mění profesi. Víme, co chystá!

4. Miss Francie jezdila s ostrým Peugeotem na závodním okruhu Le Mans

5. Zemřel zpěvák Daniel Nekonečný. Co zabilo milovníka žhavých rytmů, žluté barvy a třpytek?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu