خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Proč tahle nejslavnější česká sportovkyně zaplatila za svůj úspěch příliš vysokou daň?

Ája Vrzáňová se velmi ráda vrací do své vlasti. Celých čtyřicet let však nemohla!
 Celebrity 
18. května 2015 03:00 / ČT
  0   0
Sportovní legenda a dvojnásobná mistryně světa Alena Vrzáňová oslavila neuvěřitelných 84. let! Krasobruslařka a čtyřnásobná mistryně Československa debutovala na mistrovství světa ve švýcarském Davosu v roce 1947, kde si všechny příznivce krasobruslení získala svojí nádhernou roznožkou.

V roce 1950 před odletem do Londýna rodiče své dceři doporučili, aby se zpátky do komunistického Československa nevracela. Tehdy devatenáctiletá Ája požádala v Anglii o politický azyl. Místo idylky a brzkého shledání s rodiči zažívala dívka drama. Tehdejší komunističtí funkcionáři se nemohli smířit s tím, že nadějná sportovkyně zůstala v kapitalistické cizině a neustálým sledováním a výhružkami se jí snažili donutit k návratu. Se svými rodiči se setkala až po dlouhých letech.

V Londýně se Alena dlouho neohřála a přesídlila do Spojených států. V Americe Vrzáňová pokračovala ve své profesní kariéře. Působila v lední revue, vydělávala obrovské peníze a Amerika ji klečela u nohou.

Jen na svůj osobní život neměla příliš času. Se svým manželem se seznámila až v 38 letech a na vlastní rodinu začala pomýšlet příliš pozdě. Ačkoliv se jim s manželem, též českým emigrantem a podnikatelem v restauratérství, dařilo, potkal pár obrovské neštěstí. Brzy po svatbě přišla Ája do jiného stavu a manželé se těšili na příchod dcerky. Bohužel v osmém měsíci těhotenství se ukázalo, že není s miminkem všechno v pořádku a po předčasném porodu holčička zemřela. Na další dítě již manželé i vzhledem k věku rezignovali.

Dnes se bývalá sportovkyně velmi ráda vrací do vlasti a aktivně se věnuje nadační práci. A my jí k jejím narozeninám pochopitelně přejeme zdraví, pohodu a ještě mnoho dalších aktivních let.
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Grilujte zdravě bez jakýchkoliv škodlivin a klidně třeba v obýváku

Styl

Vychutnejte si jídlo a jezte menší porce: Návod, jak se naučit jíst asijskými hůlkami

Bydlení

Dopřejte si snídani v posteli. Stačí k tomu jednoduchá pomůcka

1. Ed Sheeran se vrací do Prahy

2. Tereza Voříšková měla za dveřmi grizzlyho a shání klokana

3. Svět modelingu už dávno není pouze o krásné tvářičce. Zkus to i ty!

4. Přijďte si užít s Adelou: Věnovat se bude všem ženám!

5. Barbie Myslivcová zazářila na červeném koberci a pak se vrhla na šunku