Co by nastalo, kdyby lobbista Kovarčík nezemřel? A zemřel opravdu náhodou?

 Celebrity 
27. března 2015 04:58 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Peter Kovarčík je po smrti! Zemřel opravdu sám? A jak to, že zrovna v době, kdy začal být prověřován kvůli praní špinavých peněz Profimedia
Smrt Petera Kovarčíka, lobbisty, který o sobě prohlašoval, že je producent, má moc a peníze a zná se s každým, otřásla nejen českým šoubyznysem, ale otřásá možná i politickými kruhy! Nikdo totiž neví, co zesnulý podnikatel, exmilenec Kateřiny Brožové a milenec dalších umělkyň věděl a na koho, a jaký byznys s kým dělal. Policií byl dokonce podezřelý z praní špinavých peněz a ne zrovna malých!

Deník Právo tvrdí, že ve Švýcarsku údajně existuje tajné konto, k němuž má podpisové právo právě Kovarčík a je tam ulito na 600 milionů korun. Peníze mají pocházet z korupce a prý je možné, že by mohlo jít o finance z úplatků k amnestii, kterou udělil Václav Klaus.

Co by se tedy dělo, kdyby Kovarčík nezemřel? Pravděpodobně by začalo trestní stíhání protikorupční policií. To, že by sám spáchal sebevraždu, vylučují jak jeho blízcí, tak i policie. Přesto je jeho smrt velmi záhadná. Dokonce i prezident Miloš Zeman se smrti "pádem na umyvadlo" podivil a řekl, že takový případ nezná. Přitom to ale vyloučeno není. Pád na kluzké podlaze a následné udeření se do hlavy může způsobit bezvědomí, pak smrt. Výjimkou nejsou případy, kdy se lidé takto zranili či zabili.

Je ale zvláštní, že ten člověk zemřel právě v době, kdy na světlo světa měla vyjít informace, že se o něj a jeho podnikání zajímá protikorupční policie. Kdy se začalo naplňovat to, o čem se celé roky spekulovalo. Vraždu kriminalisté oficiálně vyloučili, ale stále čekají na další výsledky pitvy. Podle některých informací byl v minulých měsících Peter Kovarčík hospitalizován v nemocnici. Nikomu neřekl proč. Mohla ho postihnout mrtvice, infarkt a následně upadl. Ale policie se už v den zveřejnění jeho smrti nechala slyšet, že smrt nastala následkem zdravotního problému. A tím pád, tedy úraz nejspíš není.

Mezi veřejností, ale i některými umělci se objevují i spekulace, že mohl Kovarčíkovi na onen svět někdo "profesionálně" pomoct, protože se jiní vlivní mohli bát, že by "mocipán" a znalec všeho a všech, jak sebe profiloval, mohl promluvit. A to by byla smršť. Už tahle se asi hodně lidí hodně bojí, co nastane. Co ukáže Kovarčíkův trezor, co ukáže vyšetřování údajné korupce. A kdo bude dál platit projekty, v kterých utápěl desítky milionů korun. Na to si budeme muset počkat.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová předhodila fanynkám svého bratra Cyrila. Její holčičky ho hned začaly obdivovat

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Tech

Rusko vzkřísilo muzejní obrněné transportéry BTR-50P. Jejich bojeschopnost je ale pochybná