Britská královská rodina chystá pohřeb!

 Celebrity 
25. března 2015 04:10 / redakce
  0   0
Británie se loučí s Richardem III. Česká televize
Fascinující příběh, kterým Angličané žijí od doby, kdy se našly pozůstatky krále Richarda III., v současných dnech vrcholí.

Tisíce lidí se již v neděli zúčastnilo slavnostního pochodu, kdy královy ostatky prošly kolem všech významných pamětihodností Leicesteru a navštívily i bojiště v Bosworthu, kde Richard III. zahynul. Nyní jsou ostatky vystaveny v leicesterské katedrále, kde budou následně pohřbeny pod dvoutunový náhrobní kámen.

Pohřeb Richarda III., který se bude konat ve čtvrtek, neberou Britové na lehkou váhu. Zájem je mimořádný a značná část občanů má potřebu se s králem rozloučit a poklonit se jeho památce. Několikadenní oslavy vyvrcholí v pátek ohňostrojem a lampionovým průvodem. Očekává se, že lidé budou mít v rukou bílé růže, tedy symbol, za který král bojoval.

Dlouho se spekulovalo, zda se pohřbu zúčastní královna Alžběta. Dnes je jasné, že osobně přítomna nebude, ale bude vystaveno její poselství.

Britští archeologové našli kosterní ostatky pod parkovištěm Grey Friars v anglickém Leicesteru v září 2012. Vykazovaly panovníkovy fyzické rysy a našly se na místě někdejšího františkánského kostela, v jehož hrobce byl podle nejnovějších poznatků král pohřben. Později vědci potvrdili, že ostatky skutečně patří Richardovi III.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Dřevo se skvěle hodí na podlahu i doplňky a dá se snadno udržovat

Styl

Některé tělesné pachy vás mohou varovat před vážnějším onemocněním

Bydlení

Jak doma topit chytře a efektivně

1. Věděli jste, že Ivana Trumpová si zahrála v jednom z nejslavnějších seriálů pro děti?

2. Slavný tenista Novak Djokovič se postavil za elektromobily

3. Lucie Bílá odkrývá své soukromí více, než bývalo zvykem

4. Tomu se říká retro v televizi. Hlasatelky se vracejí na obrazovku

5. K hrobu Karla Gotta denně míří až stovky lidí

Zavřít reklamu