Komik, který vtipkoval i na smrtelné posteli!
Celebrity
17. března 2015 03:35
/
redakce
📷
1 fotografie v galerii
Svá nejslavnější léta prožil Šimek (vlevo) na jevišti Semaforu a po boku Jiřího Grossmanna. / csklub.estranky.sk
Nejnovější
Miloslav Šimek měl s Grossmanem podobný nejen pohled na svět a způsob humoru, ale bohužel i osud. Stejná nemoc, která je oba nakonec skolila, měla jméno leukemii. A zdá se, že stejně odvážné bylo jejich přijetí těžkého osudu.
U Šimkova lůžka se v únoru 2004 střídala celá jeho rodina. Manželka Magdalena i jeho tři dcery. Poslední noc jeho života se u něj sešly všechny čtyři. Věděly, stejně jako jejich milovaný táta, že už se spolu loučí.
Šimek ale překvapoval nejen rodinu, ale i přátele. Ani na smrtelné posteli si totiž nenaříkal ani nestěžoval na krutý osud. Právě naopak. V telefonátech všechny ujišťoval, že se jeho zdravotní stav lepší, své nemoci nepřikládal žádnou váhu. Stejně se choval i před ženou a dětmi.
Přestože měl bolesti, nedával je na sobě znát a i v těch nejtěžších chvílích neztrácel optimismus a rozptyloval okolí včetně zdravotního personálu nějakou legrací.
Miloslava Šimka zná možná dnešní generace už jen z pořadů se Zuzanou Bubílkovou S politiky netančím a Politického harašení. Jeho tvorba a vystupování začaly ale už v šedesátých letech a po jeho boku se objevili kromě Grossmana také Josef Holzmann, Pavel Bobek, Petr Nárožný, Luděk Sobota nebo Jiří Krampol.
Někteří pamětníci tvrdí, že úroveň i humornost scének měla po Grossmannově smrti sice sestupnou tendenci, ta ale i ve své nejnižší úrovni stejně v mnohém přesahovala to ostatní, co se tu veřejně před revolucí mohlo prezentovat. Samozřejmě pomineme-li víceméně tajná vystoupení dvojic Vodňanský – Skoumal, Paleček – Janík nebo Burian – Dědeček.
Celkem Šimek s Grossmannem napsali asi sedmdesát povídek a více než deset her a sedm Návštěvních dnů pro televizi s pokračováním nazvaným Show dva tři Š + G. Dva z těch pořadů se vysílaly, třetí, vzhledem k nemoci Jiřího Grossmanna, už zůstal v archivu.
Kam dál?