Květa Fialová: Skrývá vážnou nemoc?

 Celebrity 
14. února 2015 09:56 / redakce
  0   0
Herečka Květa Fialová. Co se s ní opravdu děje?  archiv
Herečka Květa Fialová leží už několikátý den v pražské nemocnici po "přechozeném" infarktu, který ji málem zabil. Problémů se srdcem a oběhovým systémem měla už několik a letos v lednu dokonce krvácela z břišní aorty. Co se ale se slavnou Tornado Lou děje teď. Je za tím vážná nemoc?

Fialová je prý chvílemi dezorientována, neví kde je. Neví to chvílemi ani v nemocnici a ještě před infarktovou příhodou přišla do divadla ABC. Personál byl v šoku, když ji přišli přivítat a ona se zaměstnanců ptala kde je a co tam dělá.

"Když jsme ji odpověděli, že v divadle ABC, poděkovala, otočila se a odešla," řekl jeden z pracovníků.

Jinak působila jedna z nejstarších hereček ale poměrně svěže a usmívala se jako obvykle. To ale ještě nic neznamená. I člověk z Alzheimerovou chorobou může mít z počátku jen krátkodobé výpadky paměti a stavy bezprizornosti. Následně se pak stav může zhoršovat.

Už před časem chvílemi nepříčetný výraz herečky, podle mnohých, někdy až vulgární nadávky v zápalu jejího vyprávění, což potvrzují někteří její známí, mohou být příčinou právě hypoteticky se rozmáhající stařecké demence. Zmatenost a neorientovanost v čase a prostoru by mohla být známkou taky mozkové mrtvice, tu ale Fialová podle všeho neprodělala. Pouze srdečné příhodu.

Podle dcery Zuzany Hášové se její maminka cítí už lépe a ptá se lékařů, kdy bude moct jít domů a zase pracovat. Stav herečky může být ale daleko vážnější, než lze předpokládat. Může jít o počínající fázi?

Její manžel, režisér zábavných pořadů Pavel Háša, který zemřel před šesti lety, s Alzheimerem bojoval čtyři roky. Nakonec byl jeho stav natolik vážný a pro herečku vysilující, že byl v zařízení, které je pro pacienty s touto chorobou specializovaný. Touto chorobou trpěl například i český herec a komik Jiří Císler. Alzheimerova choroba, tedy nadměrné odumírání mozkových buněk se nedá léčit, pouze oddálit.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Jak zadržet vodu v krajině. Pomohou tůně, mokřady i výsadba ovocných stromů

Styl

Nehty jsou naší vizitkou. Navíc prozradí mnohé o našem zdraví

Bydlení

Vyčistit lehce mastnou troubu lze i bez chemie

1. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

2. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

3. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

4. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

5. Jiří Suchý v roušce informoval fanoušky, že už je z nemocnice zase doma

Zavřít reklamu