ZÁHADA: Matka slavné herečky předpověděla drtivý nálet na Prahu!

 Celebrity 
13. února 2015 04:35 / redakce
  0
📷
4 fotografie v galerii
Matka jedné z nejslavnějších českých hereček přesně věděla, co se za tři dny stane! Viděla to ve snu! koláž - archiv
Česko si letos připomíná 70 let od konce II. světové války a nyní na Valentýna také stejnou dobu, co Prahu zasáhl ničivý nálet. Zemřelo přes 700 lidí, stovky domů byly poničeny. Tuto tragédii tři dny před tím než se stala, předpověděla matka herečky Heleny Růžičkové!

Právě po své matce, Srbochorvatce Dragice Málkové, zdědila Helena Růžičková dar věštit a vidět víc. I sama herečka předpověděla povodně v roce 2002, nebo teroristický útok na New York. Její matka však zažila něco, na co se nezapomíná.

„Mojí mamince se z 10. na 11. únor 1945 zdál strašlivý sen. Spolu s tatínkem nás vzbudila. Mě bylo devět let. Viděla hrůzu v ulicích, mrtvé a zraněné, spoustu kouře, prachu a pak dlouhé bílé chodby, zakrvácené hadry, slyšela nářek a křik. No a pak se vše do puntíku splnilo,“ vzpomínala často nejslavnější a kdysi nejtěžší česká herečka, která před jedenácti lety zemřela na rakovinu.

Když 14. února na "Škaredou středu", tedy Popeleční, dostal dům naproti Faustovu domu na pražském Karlově náměstí částečný zásah, na malou, tehdy devítiletou Helenku Málkovou se vysypala skleněná výplň dveří. Jednotlivé střípky se jí zabodly do těla. Utrpěla jen povrchové zranění, které vypadalo hůře, než jím ve skutečnosti bylo. Přeživší maminka vynesla dceru před dům, posadila na ulici, a protože malá Helena brečela, že chce svého oblíbeného medvídka, šla ho hledat.

„Tou dobou ale už Vyšehradskou ulicí jezdilo auto, které sbíralo raněné. A když tam viděli mne, dítě od krve, tak mne naložili a odvezli do nemocnice. Cestou jsem z té korby viděla tu hrůzu. Přiškvařeného vojáka na zdi z kterého se kouřilo a řval bolestí, koně vejpůl, kusy těl. Maminka přišla před barák, ale já tam už nebyla. Někdo ji řekl, co se stalo. Hledala mne asi tři hodiny,“ vzpomínala Helena Růžičková.

Když přišla Dragica Málková do poslední nemocnice u Karlova náměstí, viděla přesný, další kus svého snu. Dlouhé bílé chodby, na nich kopice zakrvavených prostěradel, obvazů a nářek zraněných. Až v jednom pokoji objevila už ošetřenou Helenku.

„Víte, že zvláštní je, že ten dům pak opravili, my tam bydleli asi ještě dvacet let. Ten dům se měl asi pětkrát bourat, a pořád stojí. Asi je to začarované místo. Vedle Emauzy, které dostaly zásah, naproti Faustův dům. Jsem přesvědčená, že jsou věci mezi nebem a zemí, a že nic není náhoda,“ dodávala vždy herečka a také vědma Růžičková, která se zabývala numerologií a četla osud z ruky i z kávové sedliny.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vignerová má nevěrného Kolečka zpátky doma. Herečku Nesvačilovou modelka ignoruje

Styl

ADHD je diagnostikováno častěji chlapcům. Dívky jej totiž umí lépe ukrýt

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte