Opuštěný Havlův Hrádeček! Co s ním Dáša zamýšlí?

 Celebrity 
09. února 2015 04:55 / redakce
  0   0
📷
Další 4 fotografie v galerii
Pověstný Hrádeček Václava Havla je bez života, opuštěný a pomalu chrátrající archiv
Bylo to centrum všeho dění před revolucí a hlavně po ní. Václav Havel sem jezdil desítky let a miloval to tady. Dokonce zde v prosinci 2011 vydechl naposledy. Od té doby sem jeho žena Dagmar moc nejezdí. Co s luxusní usedlostí bude dál?

Dům, kam jezdí majitel jen občas, vždycky chátrá. A chátrá i slavný Hrádeček u Vlčice na Trutnovsku, kam jezdila řada slavných osobností, včetně těch světových. Párkrát tu bývalá první dáma Dagmar Havlová byla, ale vesměs sem nejezdí. Jen občas vyvětrat, sem tam něco převézt do Prahy.

"Zeje to tam prázdnotou, je to škoda. Přitom Havel to tu miloval, chtěl se sem na stáří odstěhovat. Ještě za totáče, i když to tu hlídali, tu byly mejdany. Jeho první žena Olga to tu taky měla ráda, hrálo se divadlo a po revoluci chvíli taky. Zato paní Dáša to tu nikdy moc nemusela," svěřila se starousedlice z nedaleké Vlčice.

Objekt, jehož cena se pohybuje kolem 10 až 15 milionů korun, je věčně opuštěný. S Havlem odešel i pověstný genius loci. Krátce po smrti Václava Havla, který zemřel ve svém pokoji v podkroví, se objevilo pár spekulantů, kteří by rádi Hrádeček koupili. I když by na to možná Dagmar Havlová i přistoupila, nemůže to udělat už z morálního hlediska.

"Kdyby to ale chtěla prodat, lidi by ji utrhali ruce. Kdekdo by chtěl mít chalupu, kterou vlastnil Havel. Je tu krásně, je to kouzelné místo," dodala obyvatelka z okolí.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Pěstujte si zimní nálož vitaminů. Nejčastější trojice bylinek pro ochucování i zdraví

Styl

Jak přežít ve zdraví cestu letadlem. Jeho paluba je totiž rájem virů a bakterií

Bydlení

Zahalte své bydlení do modré. Letos je to barva roku

1. Tomu se říká retro v televizi. Hlasatelky se vracejí na obrazovku

2. K hrobu Karla Gotta denně míří až stovky lidí

3. Halina Pawlowská a její nepředstavitelné a naprosto nečekané situace

4. Tajemství slavných českých žen prozrazeno. V koupelně mají elixír mládí!

5. Martin Dejdar přivedl v Tatrách ženskou na vrchol

Zavřít reklamu