Historie není nuda. Je to samá prostitutka, bordel, orgie a sprosťárny. Důkazem je výzdoba téhle hospody z 18. století.

 Life & Style 
01. března 2014 14:48 / Jitka Jahodová
  0
📷
6 fotografií v galerii
Vstup jen 18+! Foto: Museum of London
Britové sice mají pověst sucharů a studených psích čumáků, ale vždy tomu tak zřejmě nebylo. Londýnskou hospodu na Fleet Street, kterou roku 1962 zchvátil požár, si teď vzaly do parády šikovné ručičky z britského muzea a to se budete divit, jaké pikantnosti zůstávaly tak dlouho pod zámkem.

Reliéfy oné zdánlivě nevinné hospůdky dokazují, že Anglie zdaleka není tak prudérní. 18. století bylo výrazně nemorální místo. Dlaždice z tohoto podniku jsou výhradně pro osoby starší osmnácti let. Návštěvníkům se nabízí pohled do ložnic obyvatel Londýna. Ukazuje rituály s Římany, antické erotické sochy či gruzínské prostitutky v akci. A většina páru na obkladech se oddává sexu.

Kurátor muzea vysvětluje, že takový erotický materiál byl naprosto běžný. Z pochopitelných důvodu se o tom samozřejmě všude nemluví, ale vůbec poprvé teď mohou ukázat kompletní sadu. Část nalezených dlaždic byla údajně použita na výzdobu krbu. Proč zrovna krb vyžadoval takové lechtivé zdobné prostředky, zůstává záhadou. Patrně se místnost používala jako hanbinec nebo jako pánský klub.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová prozradila: Dítě s Jaromírem bylo plánované. Doufám, že ještě před porodem bude svatba

Styl

Vegani jsou vystaveni riziku vzniku různých zdravotních problémů. Proto jsou důležité doplňky stravy a...

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...