Pamatujete si televizní legendu Štěpána Škorpila? Teď moderuje plesy. Není to škoda?

 Sport 
24. února 2014 12:52 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Renata si moderování se Štěpánem pochvalovala FB Renata Drössler
V době, kdy si řada rádoby moderátorů i reportérů šlape na jazyk, ráčkuje či trpí jinými vadami řeči, které byly dříve v této profesi nemyslitelné, působí jako balzám na uši oživit si vzpomínku na někdejší špičku tohoto oboru - Štěpána Škorpila.

Zastihli jsme ho na plese hotelu Vitality, který společně se zpěvačkou Renatou Drössler moderoval. "Se Štěpánem Škorpilem se moderuje jedna báseň..." ohodnotila jeho výkon Renata a my s ní můžeme jen souhlasit. Profík se prostě nezapře.

Štěpán Škorpil po absolvování studia na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK pracoval od roku 1973 v Československé televizi jako sportovní komentátor a později i jako šéfredaktor Hlavní redakce sportu. V roce 1990 byl nucen Československou televizi opustit z politických důvodů (společně s Robertem Bakalářem, Jaroslavem Suchánkem a Janem Slepičkou). Je trochu smutné, že například takový Karel Voříšek, ač neoddiskutovatelně politicky zkompromitovaný, z obrazovky nezmizel a sportovní komentátoři, kteří za minulého režimu prostě jen dělali svou práci, dostali padáka.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím