Politický karikaturista Štěpán Mareš má dítě. Pojmenoval ho opravdu drsně.

 Celebrity 
23. února 2014 15:37 / Jitka Jahodová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Je to krásná a zdravá holčička Foto: Facebook Š. Mareše
Známý český kreslíř Štěpán Mareš přivedl s manželkou Václavou na svět svého prvního potomka. Narodila se jim zdravá a krásná holčička a pojmenovali ji Frída, což u miminka působí trošku drsně. Proč zvolili právě Frídu? Za prvé se tak jmenovala Marešova teta, kterou měl moc rád. Zároveň mají kočku Frídu a v neposlední řadě to bylo křestní jméno mexické malířky Fridy Kahlo. Která byla drsná dokonce tak, že nosila knír.

Novorozenou holčičku před médii úzkostlivě tajil a ukázal ji světu až po dlouhých čtyřech a půl měsících. „Na svá stará kreslířská kolena mám potomka. Je mi 41, ale asi vypadám starší,” řekl hrdý tatínek TV Prima a vzhledem k jeho věku už byl na miminko nejvyšší čas.

Práce je pro Mareše prý i koníčkem. Již dvacet let ho živí politická satira a karikatura, ale za tu dobu už je to taková denní rutina a na rovinu, politiků má prý plné zuby. Takže se čím dál tím víc věnuje tvorbě nepolitických komiksů, které nazval nadčasovými, jelikož je pochopí člověk ať už z Čech nebo z Ameriky.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím