RoboCop opět přichází do kin a je nadupaný hvězdami. Co nám tvůrci nachystali?

 Celebrity 
03. února 2014 14:02 / Jitka Jahodová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Zločin má nového nepřítele Foto: Twitter
Všichni fanoušci akčních sci-fi filmů nastražte uši. Do kin přichází nový RoboCop, kterého má na svědomí režisér obou dílů dramatu Elitní jednotky – José Padilha. Hlavním hrdinou zde bude opět Alex Murphy ztvárněný Joelem Kinnamanem. Hvězdně obsazený snímek doplní například i Samuel L. Jackson, známý především z účinkování ve filmech Pulp Fiction či Nespoutaný Django. Dále Gary Oldman, který má za sebou filmy jako Pátý element, Batman začíná nebo Temný rytíř. RoboCop bude mít v českých kinech premiéru již 6. února tohoto roku.

Děj se odehrává v roce 2028, kdy je nadnárodní konglomerát OmniCorp vedoucím lídrem v oblasti robotických technologií. Jejich drony jsou již dlouhé roky využívané armádami po celém světě. Právě díky nim OmniCorpu stále přibývají na účtech miliardy dolarů. Jedinou metou, kterou se jim ještě nepodařilo dosáhnout, je úspěch na domácí půdě, kde jsou jejich technologie stále považované za příliš kontroverzní. V jistém momentě ale dojde ke zlomu.

Alex Murphy je milující manžel a otec, který pracuje jako policista dosahující vynikajících výsledků v boji s kriminalitou a korupcí v Detroitu. Až do chvíle, než utrpí rozsáhlé zranění při plnění svých služebních povinností. OmniCorp najednou dostane jedinečnou příležitost – zachránit špičkového policistu. A tak se v odvážném experimentu zrodí RoboCop – napůl člověk a napůl stroj, dokonalý protivník všech kriminálních živlů. OmniCorp už plánuje jeho nasazení v co největším počtu měst, ale nepočítají s tím, že uvnitř stroje je myslící lidská bytost, která nedokáže potlačit vzpomínky na svoji minulost. Jak se s tím vším vyrovná?

Ve vedlejších rolích se představí Michael Keaton, Jay Baruchel nebo svůdná Abbie Cornish. Film divákům slibuje vyváženou rovnováhu mezi dramatem a zábavou, zároveň se dotýká klíčové myšlenky o politice a o tom, co to znamená být člověkem.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí