Chcete se vdát za boháče? Nechte si to nejdřív vysvětlit...

 Life & Style 
29. července 2013 23:12 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Milionáři nedají svou kůži lacino!  / inStory.cz
Mladá a hezká slečna přidala na internetové fórum následující příspěvek:

Téma: Co mám udělat pro to, abych se vdala za bohatého muže?

V následujícím příspěvku budu naprosto upřímná. Je mi 25 let, jsem velmi krásná, mám styl a vybraný vkus. Chtěla bych si najít manžela s příjmem nad 500 tisíc dolarů ročně. Je na tomto fóru někdo takový? Jste již všichni ženatí? Chci se vás na něco zeptat: Co mám udělat pro to, abych se vdala za boháče, jako jste vy?

Pokládám tedy několik otázek:

1) Kde bohatí a nezadaní muži tráví svůj volný čas? (Prosím uveďte jména a adresy barů, restaurací nebo posiloven)

2) Na jakou věkovou skupinu bych měla cílit?

3) Proč většina manželek bohatých mužů vypadá pouze průměrně? Poznala jsem již několik žen, které nejsou krásné ani zajímavé, ale i tak se provdaly za bohaté muže.

4) Jaké faktory rozhodují o tom, zda se ženou budete pouze chodit nebo si ji vezmete? (Mým cílem je se provdat)

Odpověď od ředitele společnosti J.P. Morgan:

Drahá slečno Krásná,

se zájmem jsem si přečetl Váš příspěvek. Předpokládám, že po světě chodí spousta žen s podobnými otázkami, jaké máte Vy. Dovolte mi proto, prosím, zanalyzovat Vaši situaci z pohledu profesionálního investora. Můj roční příjem je více než 500 tisíc dolarů, což splňuje Vaše požadavky, snad mi tedy všichni budou věřit, že se tady pouze nesnažím "zabít" čas.

Z mého pohledu profesionála je svatba s Vámi špatné rozhodnutí. Důvody jsou velmi jednoduché, jak ihned vysvětlím. Když pomineme detaily, pokoušíte se směnit "krásu" za "peníze": Osoba A poskytne krásu a Osoba B za to platí, což je fér. Bohužel, je tu jeden velký problém… Vaše krása bude mizet, zatímco mé peníze nezmizí jen tak, bez důvodu. Faktem je, že můj příjem se bude pravděpodobně každý rok zvyšovat, zatímco Vy nebudete s přibývajícím věkem krásnější.

Z ekonomického pohledu se tedy má hodnota bude zvyšovat, zatímco Vaše bude klesat. A nebude klesat lineárně, ale exponenciálně. Pokud je krása jediné, co můžete nabídnout, Vaše hodnota bude po deseti letech výrazně nižší, než je nyní. Chození s Vámi by se dalo přirovnat i k obchodování na Wall Street: Když hodnota komodity nebo akcie klesne, prodáme ji, není vhodné si ji ponechávat dlouhodobě - stejné je to s manželstvím s Vámi, tak, jak si jej představujete. Asi je kruté to takto říci, ale pokud vlastním něco, čemu rapidně klesá hodnota, jediné rozumné rozhodnutí je to prodat nebo pronajmout.

Muži s příjmem nad 500 tisíc dolarů ročně nejsou hloupí - budou s Vámi chodit, ale nevezmou si Vás. Poradil bych Vám tedy zanechat hledání bohatého manžela. Můžete raději sama zkusit zbohatnout a vydělávat oněch 500 tisíc dolarů ročně. Pravděpodobnost je větší, než že narazíte na bohatého hlupáka.

Doufám, že jsem Vám tímto pomohl.

R.M.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Nejlepší ekologické triky v kuchyni zvládaly naše babičky, dnes je používají i mladí kuchaři. Udělejte...

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít