Všechno, co jste kdy chtěli vědět o tetování, ale báli jste se zeptat...

 Life & Style 
26. července 2013 18:30 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Je dost nepraktické mít na zádech vytetováno „Iveta navždy“, když teď chodíte s Jarmilou, že??? Totéž platí samozřejmě i pro holky. Jarda prostě nechce hladit nápis „Miluju Petra“…  / inStory.cz
Tetování, záměrné vnesení cizorodého pigmentu pod kůži, je často užito neuváženě, jako chvilkové hnutí mysli, kdy se později ukáže, že ne všechny nápisy a obrázky jsou tak báječné, jak se dříve zdálo… avšak to už máte na svém těle dost těžko napravitelnými následky. Vedle klasického rozlišujeme také tzv. traumatické tetování, vznikající při úrazech, kdy se do kůže zaryjí nejrůznější špinky a částice, které nelze, zvláště později, běžně odstranit. Školení odborníci dokáží již ovšem svými lasery a jinými „udělátky“ odstranit většinu tetování s minimem bolesti, bez krvácení a bez rizika vzniku jizev.

Laser je machr
Jedinečným je v „boji s minulostí“ kombinovaný rubínový a Nd:YAG laser Q-Plus. Mimořádná je jeho schopnost emitovat tři vlnové délky záření (1064 nm, 532 nm a 694 nm). Zní to dobře, že? Ale co to znamená??? Že díky této vlastnosti se liší od svých nedokonalejších předchůdců, jež pracovali pouze s jednou vlnovou délkou. Q-Plus tak dokáže efektivně zasáhnout a účinně odstranit různé barvy tetování nebo permanentní make-up. Na rozdíl od dosud používaných laserů lze s Q-Plus dosáhnout kýženého výsledku rychleji apři menším počtu zákroků. Přeborníkem v laserovém odstraňování tetování je stále také AlexLAZR, který v miliardtině sekundy pigmenty v tetování rozstřelí. Skvěle ničí zejména černou a tmavomodrou barvu, částečně si poradí i s různými odstíny zelené, je však velmi málo účinný na červenou a žlutou. Doporučujeme tedy, pokud už si nemůžete pomoct a opravdu toužíte mít na bicepsu srdce se jménem své (momentální) vyvolené, vykašlete se na červenou!

Jednou je málo
Zákrok je potřeba několikrát opakovat, než je tetování zcela smazáno. Pigmentace jsou totiž v několika vrstvách pod sebou, takže je laser musí rozbít postupně. Pro běžné amatérské tetování je třeba jedné až tří terapií. U profesionálního tetování je potřeba tří až čtyř sezení, v extrémních případech dokonce šesti až osmi. V každém případě jde o terapii dlouhodobou, poněvadž mezi jednotlivými zákroky musí být šest týdnů pauza. Za zmínku jistě stojí, že v průběhu léčby lze krýt tetování i různými make-upy. Po absolvování celé léčby však nelze ani mikroskopickým vyšetřením kůže zjistit, že na ni kdy tetování bylo. Takže na tu věc o Ivetě už se nebude ptát ani Jarmila ani žádná jiná…

Trochu horší varianta
Ve výjimečných případech lze užít k odstranění tetování brusný erbiový laser, který vybrousí celou kůži i s tetováním již při prvním zákroku. Jde o radikální, rychlý a tím i laciný zákrok. Nevýhodou je však rána, často jizva, která po ošetření na kůži vznikne.

Co pak
Následně, po odstraňování tetování lasery, je třeba alespoň tři měsíce chránit kůži před slunečními paprsky. A pochopitelně – doporučujeme se poučit a nemít potřebu každé slečně dokazovat, že ji máte fakt POD KŮŽÍ!!!
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Známý šéfkuchař Ondřej Molina a slavný barman Tomáš Melzer umí připravit neskutečné dobroty i z toho,...

Styl

Zimní bundy od JD Sports - připravte se na Black Friday

Dům a zahrada

Jak se důkladně zbavit zápachu močoviny v kočičím záchodě? Výborně zabírají ocet a soda