Milánský týden designu rozzáří smečka jednačtyřiceti lvů

 Life & Style 
05. dubna 2019 09:45 / Ema Maxová
  0   0
📷
Dalších 11 fotografií v galerii
Peugeot e-Legend si získal početný zástup příznivců Peugeot
Milan Design Week neboli Milánský týden designu je nepochybně největší a nejprestižnější událostípro designéry i široký zástup obdivovatelů jejich výtvorů. Ale nejen pro ně, je i příležitostí pro mnohé firmy předvést své produkty veřejnosti a tudíž potenciálním zákazníkům.

Letošní už 52. ročník Milánského týdne designu se koná od 9. do 14. dubna na výstavišti Rho-Pero v severní části Milána. Chystá se tam 300 tisíc návštěvníků a jste-li milovníkem designu, neměli byste mezi nimi chybět.

Veletrh se zaměřuje na různé oblasti designu od bytového přes oděvní po automobilový. A právě posledně jmenovaný se v italském centru designového dění prosazuje čím dál tím víc. Letos se zde představí řada světových automobilek, mezi nimi například Peugeot. Francouzská značka si připravila vskutku nepřehlédnutelnou expozici plnou světel a přivezla dokonce celou smečku lvů!

Peugeot nebude letos v Miláně poprvé. Zúčastňuje se pravidelně už několik let, a to zejména prostřednictvím studia Peugeot Design Lab, což je studio typu Global Brand Design určeného pro externí zákazníky. Hlavním úkolem této divize je vyvíjení produktů pro klienty z různých odvětví mimo automobilový průmysl. V podstatě to znamená, že Peugeot půjčuje své designéry jiným firmám. Pochopitelně jen těm, které mu nekonkurují.

Studio Peugeot Design Lab vytvořilo pro Peugeot obří sochu symbolizující logo značky - majestátního 12,5 metrů dlouhého a téměř 5 metrů vysokého lva. Impozantní dílo se objevilo i na posledním autosalonu v Ženevě. Nyní se přesunuje do Milána. Peugeot Design Lab ho zařadil do své světelné show, kterou speciálně pro Milan Design Week připravil. V rámci tohoto představení se lev monumentálních rozměrů, obklopen dalšími čtyřiceti lvy v životní velikosti, ponoří společně s návštěvníky do nevídaného prostoru, v němž bude dominovat světlo a zvuk. Lev oživne díky hře zelených a modrých světel a odrazů na ladných propracovaných plochách. Tento umělecký zážitek podtrhuje přechod značky na nové zdroje energií.
 
V rámci show bude veřejnosti představen také koncepční vůz Peugeot e-Legend. Tento elektrický koncept se samočinným řízením má podobu přitažlivého ikonického vozidla realistických rozměrů a výrazně moderního tvaru. Je oslavou genů a elegance předchozích modelů značky Peugeot.
 
Nový Peugeot 208, který zažívá během Milánského týdne designu italskou premiéru, otevírá rovněž cestu k elektrifikaci. Značka Peugeot, která se opírá o 208 let historie, vstupuje do nové éry energetického přechodu a nabízí vzrušující, ale zároveň reálnou vizi budoucnosti: #UNBORINGTHEFUTURE. Peugeot 208 má elegantní a propracovaný design, což mu dodává atraktivní vzhled, v souladu se strategií značky kladoucí důraz na posun k luxusnějším kategoriím produktů. Jeho úkolem je posílit úspěch modelové řady Peugeot, kterou charakterizuje výrazný design v kombinaci s významnými inovacemi a technologiemi. Více o Peugeotu 208 najdete na stránkách peugeot.cz
 

Témata: Miláno, design, lev
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Barvy, kterým byste se měli vyhnout při malování ložnice

Styl

Lupy postihují polovinu populace. Zatočte s nimi pomocí domácích surovin

Bydlení

Pořizujete si elektrický zubní kartáček? Poradíme, která kritéria jsou nejdůležitější

1. Ewa Farna překvapila svou postavou po porodu. Takhle zpěvačka vypadá po šestinedělí

2. Americký zpěvák R. Kelly je opět ve vazbě!

3. Andrea Kalivodová prozradila, kam se letos v létě chystá. Letadlem ale rozhodně nepoletí!

4. Sexy maminka Andrea Verešová dováděla se svými dětmi na skluzavkách

5. Vztah Jágra a Kopřivové je minulostí! Stojí za jejich rozchodem tento svalnatý mladík?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu