Psi i kočky jsou v nebezpečí, pokud jim zapáchá z tlamy!

 Life & Style 
11. června 2015 13:52 / redakce
  0   0
Psi a kočky jsou na tom podobně... zubní kámen a plak je může ohrožovat na zdraví facebook
Každý, kdo má doma psa, kočku nebo se setkává s někým, kdo je má doma, to dobře zná. Zvíře pootevře tlamu a zavane mu z ní, a to někdy velmi nepříjemně. Nejde jen o kosmetický či estetický problém, ale může značit i velmi vážný zdravotní problém!

Samozřejmě, že někdy je nutné řešit problém zákrokem ve veterinární ordinaci, což ale stojí nemalé peníze a většinou zbytečně. Stejně jako u lidí, tak také u zvířat platí, že nejlepším lékařem je prevence. Majitel psa nebo kočky nemusí investovat tisíce korun, ale pouze pár stokorun pro to, aby ho ochránil před bolestivými dásněmi, zkaženými zuby a potížemi, které tento problém následně může způsobit.

Samotný zápach z tlamy je způsoben těkavými sirnými sloučeninami, jež produkují bakterie vyskytující se v tlamě psů. Právě kvůli tomu může zvíře velmi vážně onemocnět. Kromě zubního kamene a zánětů, můžou být ohroženy životně důležité orgány – srdce, ledviny, prostata atd… „Proto, abychom eliminovali tento nešvar, na který stále ještě mnoho majitelů psů nebere zřetel, můžeme udělat hodně, a přitom stačí poměrně málo,“ radí čeští veterináři.

Pro zdravé zuby a dásně a tedy i celkové zdraví zvířete přitom již existuje přelomový prostředek, který můžete svým domácím mazlíčkům dopřát. Na rozdíl od různých žvýkacích tyčinek nepotlačuje pouze zápach z tlamy, ale odstraňuje původ - zubní plak a redukuje zubní kámen. Dáseň běžně postižená zánětem je velmi bolestivá, a pokud přejde až na pojivové tkáně či kost, dochází k uvolnění a vypadávání zubů. Tento stav je pro zvířata bolestivý a tím velmi nepříjemný. Takové stádium postřehneme jako majitelé velmi snadno. Je to v momentě, kdy psi přestávají přijímat potravu či jí převalují v tlamě a doba krmení se tak prodlužuje.

Tento přípravek funguje zcela na přírodní bázi. Je v něm obsažená řasa Ascophyllum Nodosum pěstovaná v čistých severských mořích u pobřeží Norska a Islandu. Řasa významně zasahuje do růstu bakterií a tím ovlivňuje vznik zubního plaku, krvácení dásní, zubního kamene a zápachu z tlamy. Řasy jsou schváleny Světovou zdravotnickou organizací a dalšími institucemi jako zdraví nezávadné a bezpečné.

Látky obsažené v mořské řase se vstřebají v zažívacím traktu, přes krevní oběh se dostanou do slinných žláz. Při pravidelném podávání nastává klinické zlepšení během 3–8 týdnů. Účinky byly prokázány studiemi, v kterých se sledoval zápach z tlamy, zubní plak a zánět dásní s projevem krvácení. U psů, kteří tento přípravek nedostávali, se zápach z tlamy zvýšil, stejně jako tvorba plaku.

PlaqueOff® Animal je sypká sušená mořská řasa bez konzervačních a přídatných látek, která se nasype na granule či konzervovanou stravu. Psi tedy nemají žádné potíže s jejím přijímáním. Nově je na trhu navíc také inovace PlaqueOff® Dental Bites, které obsahuje tuto řasu ve formě granulek, které se podávají jako pamlsek nebo jako odměna. Oba přípravky je možné kombinovat a bez potíží podávat dlouhodobě až trvale.

Více informací se zájemci mohou dozvědět a přípravek si rovnou objednat na www.alavis.cz

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Přilákejte na zahradu motýly, mají oblíbené rostliny

Styl

Jen zdravé rty jsou opravdu krásné. Pozor na nejčastější zlozvyky, kterými si je ničíte

Bydlení

Bazén potřebuje častou údržbu. Přinášíme tipy, díky kterým bude voda stále čistá

1. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

2. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

3. Jaký je fotbalista Vladimír Coufal za volantem? Jezdí slavistický obránce jako útočník? Moderátor Bob...

4. Krásná Klára Medková se po dlouhé době objevila ve společnosti. A dokonce po boku slavného manžela

5. Výjimečně talentovaný krasobruslařský idol měl ve své posteli raději muže než ženy. Na svoji lásku...

Zavřít reklamu