Kam letos vyrazí Češi na dovolenou? Překvapivě jen třetina k moři a co vy?

 Life & Style 
03. července 2014 09:00 / Jitka Jahodová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Čechy toto léto láká naše domovina Foto: Shutterstock
Již za pár dní začne období v roce, které má většina z nás nejraději. Čas prázdnin plný pohody, koupání v moři, výletů nebo třeba jen posezení s přáteli při západu slunce. Více jak polovina Čechů vyrazí letos za krásami naší domoviny. Celá pětina obyvatel si pak dopřeje dovolenou jak u moře, tak v Čechách.

Tak to alespoň vypadá podle výsledků aktuálního průzkumu, který byl v červnu realizován pro slevový portál PEPA.cz. Skutečně se zdá, že letos Čechy táhnou krásy tuzemska.

„Pokud bych měl mluvit za náš portál, tak určitě vedou tuzemské dovolené. Většinou se jedná o třídenní pobyty pro dvě osoby s nějakým wellness vyžitím. Z lokalit vede jižní Morava – především vinařské oblasti, ideálně s neomezenou konzumací vína. Pak určitě západ Čech - Karlovy Vary, Mariánské Lázně nebo Františkovy Lázně. A čím dál více mají zákazníci zájem o víkendovou dovolenou v Praze” uvedl pro vipstory.cz výkonný ředitel slevového portálu PEPA.cz Petr Sýkora.

Menší poptávka po zahraničních destinacích prý není způsobena stavem našich peněženek. Spíš jsme si začali uvědomovat, že i Česká republika má co nabídnout. Přesto téměř 20 % obyvatel České republiky nepojede podle průzkumu na dovolenou letos nikam… Když už se přeci jen rozhodneme pro větší exotiku, podle průzkumu nás to táhne hodně daleko. „Od začátku letošního roku registrujeme zvýšený zájem zákazníků o zahraniční pobytové zájezdy do vzdálenějších destinací, hitem je například 4denní poznávací zájezd do Toskánska a Florencie,” doplnil Petr Sýkora. „Čím dál více je populární forma, že zajišťujeme zájezd i s dopravou od námi prověřených cestovních kanceláří.”

Jestli stále ještě nemáte jasno, kam letos na dovolenou, na tomto portálu si jistě vyberete z nepřeberného množství nabídek. A jestliže nebudete spokojeni, dostanete své peníze zpět. „Když je zákazník nespokojený, tak by měl mít možnost získat nějakou kompenzaci. V mnoha případech vracíme celou částku v tzv. kreditech (1kredit = 1Kč), i když pobyt proběhl. Vrácené kredity pak u nás zákazník může využít na nákup něčeho jiného,” uzavřel povídání Petr Sýkora.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Radim Fiala se svou seriálovou manželkou zabloudil, zachránila ho až rosnička z Novy

Styl

Menstruační houba jako alternativa k tamponům. Je čistě přírodní, použít lze opakovaně a můžete se s...

Dům a zahrada

Vyrobte si doma nemrznoucí směs do ostřikovačů. Trvá to jen pár minut a ušetříte spoustu peněz