TOP 5 nejtěžších povolání světa - díl druhý: Buďto vás usmaží proud nebo si zlámete vaz

 Life & Style 
17. června 2014 13:30 / Jitka Jahodová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Na chyby není místo! Foto: Profimedia
Patříte mezi ty, kteří si stěžují na své zaměstnání? Práce vás nebaví a čas od času si říkáte, že byste ji měli změnit, protože právě ta vaše je ze všech nejhorší? Tak přesně pro vás jsme připravili náš seriál!

Přinášíme vám 5 nejtěžších a nejnáročnějších povolání na světě. Lidé, kteří jej vykonávají, si nemohou být jisti ani návratem domů. Nebezpečí na ně totiž číhá všude, a především v práci.

DÍL DRUHÝ
Opraváři elektrického vedení


Stoprocentní koncentrovanost a přesná znalost předpisů. To je nezbytná výbava k práci s elektrickým proudem desítky metrů nad zemí, takové je povolání opraváře elektrického vedení. Každý den se místo saka a košile oblékne do obleku z ocelové výztuže, který dokáže člověka ochránit před obrovským množstvím voltů.

Jenže práce ve výškách, kdy je člověk zavěšen několik hodin z helikoptéry, aby byl dobře izolován od země, je velmi náročná jak na psychickou stránku, tak i na tu fyzickou. Zvláštní trénink a práce holýma rukama dá jednomu zabrat, a to i přes hřejivý pocit z dobře vydělaných peněz. Finanční odměna za toto povolání se pohybuje okolo 2 000Kč na hodinu. Dejme si však ruku na srdce, stálo by někomu z nás lezení po drátech elektrického napětí a každodenní riskování života za to?

Více se o tomto povolání můžete aktuálně dozvědět také v pořadu Dobrodružství v křesle na stanici Spektrum.

Třetí díl již zítra na vipstory.cz!

Soutěžní slovo (pro den 17.6.2014): DRÁT
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum