TOP 5 nejtěžších povolání světa - díl třetí: To je ale krásný výhled... bez helmy a dalších bezpečnostních pomůcek

 Life & Style 
18. června 2014 13:47 / Jitka Jahodová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Máte závratě, tak to máte smůlu! Foto: Shutterstock
Patříte mezi ty, kteří si stěžují na své zaměstnání? Práce vás nebaví a čas od času si říkáte, že byste ji měli změnit, protože právě ta vaše je ze všech nejhorší? Tak přesně pro vás jsme připravili náš seriál!

Přinášíme vám 5 nejtěžších a nejnáročnějších povolání na světě. Lidé, kteří jej vykonávají, si nemohou být jisti ani návratem domů. Nebezpečí na ně totiž číhá všude, a především v práci.

DÍL TŘETÍ
Umývači oken mrakodrapu


Na mytí oken není nic složitého, zvládne to přece každý (myslí si jistě většina z nás). Dokážete si však představit, že byste každý den riskovali svůj život mytím oken ve výšce až 180 metrů nad zemí? A to většinou bez helmy a dalších bezpečnostních pomůcek, tak jak to dělají přistěhovalci v Americe.

V lepším případě mají pracovníci přeci jen helmu a další povinnou výbavu, jako je lano, postroj a sedák. Kromě toho pracují i z velké jistící plošiny. Pokud však je místo špatně dostupné, slaňují se na laně k samostatným oknům. Není to tak dávno, kdy dvojice umývačů uvízla ve 45. patře jednoho z newyorských mrakodrapů a čekala na záchranu. Tato práce je jedna z těch nejpodřadnějších a nejnebezpečnějších na světě, jelikož si každé ráno při odchodu nemůžete být jisti návratem domů.

Více se o tomto povolání můžete aktuálně dozvědět také v pořadu Dobrodružství v křesle na stanici Spektrum.

Čtvrtý díl již zítra na vipstory.cz!
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Umělá inteligence už vylepšuje i chuť piva nebo čokolády

Tech

Peugeot získal podeváté v historii ocenění za design, tentokrát s novým SUV fastbackem 3008