Zesnulý Hapka se dočká velkého ocenění! Neuvěříte, co pro něj přichystali!

 Celebrity 
09. března 2016 03:01 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Petru Hapkovi se dostane velké cti, byť posmrtně, ale s velkou úctou! archiv
Geniální a dnes už legendární zpěvák a skladatel Petr Hapka se dočká velké pocty. Na kolonádě v Mariánských Lázních bude mít svou vlastní bustu. Město na její realizaci vyčlenilo potřebné peníze. Ale přispět může každý.

Více než rok uplynul od doby, kdy Hapka prohrál svůj boj s Alzheimerovou nemocí. A právě Mariánské Lázně jsou prvním městem, které přišly s něčím podobným!

"Vyhlásili jsme na bustu sbírku, která potrvá do července, nicméně už tak jsme celou potřebnou částku, tedy 300 tisíc korun vyhradili z městského rozpočtu. Nyní je otázkou, kolik přispějí další dárci," uvedl Martin Hurajčík z vedení města.

Zpráva o bustě Petra Hapky potěšila například i jeho dceru, zpěvačku Petru Hapkovou. "Je to skvělá zpráva. Potěšilo nás to. Táta si to určitě zaslouží a je to krásné, že si na něj takhle vzpomněli," řekla Petra, která připravuje svou debutovou desku, kde budou i písničky právě od jejího otce, a která by měla na jaře vyjít.

Zájemci mohou přispívat jak na zvláštní bankovní účet, tak i do pokladničky v infocentru v Mariánských Lázních.

Vyhlášení sbírky iniciovali Miloš Coufalík a zastupitel Vladimír Kantor s tím, že by busta měla být důstojným připomenutím osobnosti, která pomohla proslavit město ve světě. Hapkova busta by následně měla být umístěna na kolonádě poblíž zpívající fontány, pro kterou skladatel složil úplně první melodii.

Vedle Hapkovy Hudby pro fontánu zaznívají na mariánskolázeňské kolonádě díla dalších autorů - od Mozarta, Chopina, Bacha až po české Dvořáka nebo Smetany.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Nejlepší ekologické triky v kuchyni zvládaly naše babičky, dnes je používají i mladí kuchaři. Udělejte...

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít