Jak se změnil svět modelingu za posledních 20 let? Krainová by si už neškrtla!

 Celebrity 
19. září 2013 13:11 / Jitka Jahodová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Dnes jsou modelky vychrtlé na kost. Dříve bylo na co koukat! Foto: Twitter / Facebook
Stejně jako se mění trendy, mění se pohled na ženskou krásu. Kdybychom pohlédli na přehlídkové molo devadesátých let, viděli bychom místo chodícího oblečení, modelky plné života a velkolepou show, která je vizuálně zajímavá. Dnes jsou přehlídky chladné a strohé, aby modelka neodváděla pozornost od modelu, který má na sobě.

„V době kdy já jsem v devadesátých letech začínala, byla v módě ženskost. Krásné a přitažlivé sexy ženy, které i když měly přes boky víc než devadesát, tak to nebylo na škodu. Dneska se ta ženská krása a sexualita potlačuje někam jinam a na místo toho přišly nevýrazné Lolity, které mají sklony k anorexii a to mě určitě nebaví.” řekla Simona Krainová v rozhovoru pro VIPstory.cz „Naštěstí jsou mezi nimi i nějaké modelky, např. české krásky, které reprezentují a jsem na ně pyšná. Jako třeba Karolína Kurková a je spousta dalších, které se ještě drží v tom zlatém středu.”

Je to tak, mezi novými top modelkami teď nenajdete krásky jako Linda Evangelista, Naomi Campbell nebo Cindy Crawford, které svého času byly řazeny mezi opravdové super modelky. Všechny a spousta dalších tváří jsou dodnes považovány za sexuální symboly. Kdyby ale s modelingem chtěly začít dnes, už by nově nastaveným měřítkům zdaleka nevyhovovaly.

Ještě před deseti lety měla modelka zaručený úspěch, když se honosila mírami 90-60-90. Podle dnešních průzkumů byste prototypu novodobé modelky museli ubrat o 5 až 10cm na každé partii! ,,Už ani nikdo nejeví zájem hledat modelky, které mají charisma nebo něco vyzařují. Dneska už se hledají úplně jiné dívky. Ale já si myslím, že jak se to změnilo tenkrát, tak se to možná zase jednou změní zpátky. Je to vždycky v nějakých vlnách.‘‘ ukončila Simona její názor na dnešní svět modelingu.

Holt, dneska tomu vévodí Anna Wintour, na kterou když se podíváte, tak pochopíte, že tomu zatím asi jinak nebude...
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy