Co má Boris Hybner s těmito dvěma ženštinami? Budete se hodně divit!

 Celebrity 
23. dubna 2015 11:30 / redakce
  0
📷
3 fotografie v galerii
Boris Hybner, vlevo Dáša Zázvůrková, vpravo Jitka Sedláčková, kteří uvedli znovu v život monodrama Lidský hlas Petr Mráček
Dvě ženské na krku. To není zrovna lehké. Mim, herec, ale také režisér, tím vším je Boris Hybner, teď především režisér se totiž pustil do nastudování ojedinělé hry od Jeana Cocteau s názvem Lidský hlas. V minulosti u nás toto monodrama hrálo několik hereček, teď si je vybraly Jitka Sedláčková a Dáša Zázvůrková.

Herečky, které se objevují na divadle, ve filmu, televizi požádaly svého dobrého známého Borise Hybnera, zda by pro ně nezrežíroval toto dílo, které u nás v minulosti předvedly naprosto skvěle třeba Olga Scheinpflugová nebo Jaroslava Adamová. A právě poslední jmenované je dílo věnováno.

„Lidský hlas je hozená rukavice. Je to výzva, adrenalin, dobrodružství, očista a radost ze hry, z práce. Je to i pocta Jaroslavě Adamové, která už bohužel není mezi námi, tedy herečce, která toto monodrama neuvěřitelně sehrála v minulém století. Je to zkrátka štafeta,“ řekla na dnešní tiskové konferenci v bageterii na pražské Národní třídě Sedláčková.

Ji a její kolegyni Zázvůrkovou v těchto týdnech zaměstnávají především zkoušky Lidského hlasu. Premiéra se uskuteční 13. května v Divadle Kampa.

„V současné době zkoušíme na plné obrátky, pilujeme detaily, řešíme s režisérem i různé podněty, maličko se někdy dohadujeme, ale pouze a vždy k dobru věci. A to je na tom to hezké, a to, o čem práce na divadle má být,“ míní herečka Dáša Zázvůrková.

Boris Hybner si spolupráci s oběma herečkami pochvaluje. Sice ho prý někdy štvou, když si chtějí prosadit to své, ale to je prý na divadle a se ženskými zcela normální, prozradil s úsměvem. Na premiéru se prý chystají třeba Stanislav Zindulka, Libor Pešek nebo režisérka Irena Pavlásková . Zajímavostí je, že propriety, včetně kostýmů si pořídily herečky v zahraničí. Například v Londýně. Protože takzvaně i to "blbé" pyžamo, v kterém Sedláčková bude hrát vyjde u nás o tisíce korun dráž, než za hranicemi.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

První zdravotnický pracovník s umělou inteligencí už ordinuje. Pomůže s duševním i fyzickým zdravím