AKTUALIZOVÁNO: SMRT magnáta Kovarčíka: Infarkt, mrtvice nebo něco jiného? Podezření z praní špinavých peněz!

 Celebrity 
26. března 2015 04:58 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Peter Kovarčík byl bohatý a údajně vlivný magnát obklopen řadou lidí! Čtyři dny ale nikomu nechyběl Profimedia
Smrt magnáta Petera Kovarčíka (+61) otřásla téměř celým šoubyznysem. Kromě lidí, kteří s ním spolupracovali, spali, dělali byznys, šokovala i osobnosti, které s ním kdysi byl ve spojení kvůli různým projektům, včetně zpěváků Karla Gotta, Michala Davida, nebo Lucie Bílé. Na co ale opravdu milovník žen, doutníků a luxusu zemřel?A proč čtyři dny nikomu nechyběl?

Deník Právo přišel ve čtvrtek s informací, že Kovarčík, který obchodoval patrně s kdečím, zemřel těsně před tím, než jej protikorupční policie měla začít vyšetřovat pro podezření z praní špinavých peněz! Na údajně tajném, švýcarském kontě, ke kterému měl dispoziční právo právě Kovarčík, se měly objevit stovky milionů korun, které mohly podle deníku pocházet i z úplatků vztahující se k amnestii, jenž vyhlásil před skončením svého období prezident Václav Klaus. Ten byl nejbližším přítelem Petera Kovarčíka!

"Všichni se ptali, kde Kovarčík bere své desítky milionů korun, kterými podporoval tu muzikály, tu další kulturní akce tu sport, ale i politiku. Teď se ukazuje, jak to asi mohlo být. Mnoha lidem teď bude možná hodně horko," řekla VIPStory.cz jedna z žen, která Kovarčíka znala osobně.

"Žil sám, ale je divné, že od pátku do pondělí nikomu nechyběl. Člověk, který je obklopen tolika lidmi zemřel v bytě a najdou ho až za čtyři dny? Trochu divné, ne?," myslí si jedna z těch, kteří Kovarčíka z minulosti dobře znali."

Nebylo prý moc lidí, kteří ho měli opravdu upřímně rádi! Buď mu byli zavázání, nebo ho brali jako "potřebnou kasičku" pro své projekty. Ale kromě jeho milenek moc lidí nebylo. Jeho smrt je ale záhadou, i když policie nezjistila cizí zavinění. Nalezen byl až v pondělí už téměř v rozkladu, v luxusním bytě v pražské Mánesově ulici, na podlaze koupelny bytu. Jeho luxusní vůz stál zřejmě ve dvoře za domem zaparkovaný. I když měl rodinu, žil sám. Milenky měl jen na zpestření, ale nikdy s nimi prý nebydlel, vyjma Kateřiny Brožové.

Kovarčík údajně uklouzl v koupelně a hlavou se uhodil o keramické umyvadlo. To mohlo způsobit smrt. Jenže policie přišla s verzí, že příčinou úmrtí byla zdravotní komplikace. To tedy nahrává možnosti, že jednašedesátiletého muže mohl postihnout záchvat infarktu či mrtvice a kvůli indispozici uklouzl. Ale pád na umyvadlo nemusel být tou příčinou smrti. V minulosti byl několikrát hospitalizován v nemocnici. Ale ani blízkým lidem se nesvěřil s čím.

Spekuluje se i o tom, že by Kovarčíkovi na onen svět mohl někdo pomoct. To ovšem kriminalisté i patolog vyloučili. I když například sebevražda hudebního skladatele Karla Svobody je dodnes také obestřena tajemství a jsou lidé, kteří verzi, že se sám zabil, pořád nevěří.

Kriminalisté podle běžných postupů nejspíš prověřovali i mobilní telefon Petera Kovarčíka, emailovou komunikaci a zjišťovali, kdo s mecenášem muzikálu Mamma Mia!, Thálie, Febiofestu i chystaného filmu Lída Bárová, golfových i tenisových turnajů, a také přítelem Václava Klause mluvil naposledy. A kdo ho také jako poslední viděl živého. Jeho exmilenka, zpěvačka Michaela Nosková s ním mluvila prý v pátek dopoledne. Znamenalo by to, že krátce poté mohl zemřít.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hezounek Ryan Gosling se stal hvězdou kampaně módního domu Gucci

Styl

Anna (48): Matka zemřela a sestry jsou náhle kvůli dědictví jako saně

Tech

Budoucnost vojenské přepravy. Raketoplán Dream Chaser přepraví náklad i vojáky kamkoliv na Zemi do tří...