Souboj Santa vs. Ježíšek aneb nevěřte všemu, co vám servíruje Coca Cola

 Life & Style 
24. prosince 2013 06:51 / Jitka Jahodová
  0
📷
2 fotografie v galerii
Kdo z koho? Foto: Twitter
V Čechách je prostě Ježíšek, ale obchodní domy a jiné upoutávky nám často předhazují Santu Clause, toho obtloustlého staříka. Tak kde se kdo vzal a kdo je lepší? Podívali jsme se oběma na zoubek.

Kde se vzal, tu se vzal?
- Ježíšek se narodil kousek od města Betlém rodičům Marii a Josefovi a jeho narození vzbudilo fakt velký povyk.
- Santa Claus by měl žít v oblasti severního pólu spolu se svou manželkou, skřítky a soby, ale věřte všemu, co Coca Cola říká...

Jak vypadá?
- Ježíšek je vyobrazen jako malé dítě, ale v podstatě je neviditelný a těžko představitelný. Může vypadat, jak si kdo přeje.
- Santa má konkrétní podobu. Obtloustlý vousatý stařík v červeném hábitu, který má rád, když mu malé děti sedají na klín.

A co dárky?
- Ježíšek naděluje 24. prosince večer pod stromeček, když děti opustí místnost. Děti, které věří na Ježíška, mají radost dříve.
- Santa rozdává v noci z 24. na 25. prosince do ponožek nebo pod stromeček, zatímco děti spí. Do domu se protahuje komínem. Kdo nemá komín, ten nic nedostane.

Jak to všechno zvládne?
- Ježíšek všechnu práci dělá sám a ani není jasné, jakým způsobem dárky zanechá pod stromečkem. Má proto vymakanější systém a nenadělá přitom bordel kolem krbu.
- Santovi při rozdávání pomáhá 9 létajících sobů a saně, oblétá tak celý svět. Dárky vyrábějí skřítci na severním pólu. Má se proto ještě hodně co učit od Ježíška.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rozlučková turné se vyplatí. Elton John na něm vydělá až 2 miliardy dolarů

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte