Herečka Lucie Zedníčková podstoupila liposukci břicha. Už nechtěla vypadat jako těhotná

 Celebrity 
30. září 2022 08:20 / Ema Maxová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Herečku trápilo vystoulé bříško, pořád vypadala jako těhotná Se svolením Lucie Zedníčkové
Česká herečka, moderátorka a nevlastní dcera herce Pavla Zedníčka Lucie Zedníčková dlouhé roky maskovala břicho oblečením. Většina z nás si herečku pamatuje z rolí ve filmech, jako je Kouř nebo Saturnin, kde hrála velmi mladá a diváky okouzlila svou krásou a štíhlou postavou. Věk Lucii na kráse rozhodně neubral, dva porody se ovšem podepsaly na jejím těle. I 18 let po porodu jí zůstalo vystouplé bříško, kterého se nemohla zbavit, a tak se herečka rozhodla jít na liposukci.

Lucie Zedníčková je pyšnou matkou syna Mikuláše a dcery Amelie. Jak bude tělo vypadat po porodu, se dá jen těžko odhadnout a na diastázu ani vytahanou kůži neexistuje žádná stoprocentní prevence. „O rozestupu svalů jsem před porodem vůbec nevěděla, nezajímala jsem se o to. Jsou fyzioterapie, které by břicho měly dát do pořádku, ale při představě, že někam dlouho chodím a mořím se cvičením s nejistým výsledkem, mi radikální a invazivní opatření jako abdominoplastika připadala lepší,“ prozradila Lucie Zedníčková.

Lucii jsme potkali na pražské klinice, kde se rozhodla řešit své problematické partie se zkušeným plastickým chirurgem, ale také spolužákem z gymnázia MUDr. Karlem Urbanem. Operaci odkládala osmnáct let, i přestože jí vypouklé břicho vadilo a styděla se za něj, odvahu něco s tím dělat našla až letos v srpnu. Lucie už podle svých slov nechtěla dostávat nabídky na sezení v MHD, kdy si lidé mysleli, že je těhotná. Chtěla být zase štíhlá jako proutek a rozhodla se vložit do rukou plastického chirurga.

„Abdominoplastiku podstupuji, protože mám po porodech rozsáhlou diastázu. To je rozestoupení břišních svalů. Nedá se to vycvičit, operace je v podstatě jediné řešení. Rozhodování bylo dlouhé, rozhoupat se, byť jen ke konzultaci, mi trvalo deset let. Léto je sice mé nejoblíbenější období a operaci bych kvůli tomu raději volila v zimě, to je ale také doba, kdy bych za žádnou cenu nedala dohromady měsíc volna,“ vysvětluje své pohnutky krásná herečka.

A jak se to vůbec stane, že se člověku rozestoupí břišní svaly? „Tkáně po porodu nejsou často dostatečně pevné a elastické, aby byly schopny vrátit se do původního stavu. Během těhotenství může dojít k rozestupu přímých svalů břišních a oslabení břišní stěny, což bývá hlavní příčinou vyklenutí břicha.

Může také popraskat kůže, už se nestáhne a zůstane na bříšku příliš volná. Tohle vše řeší abdominoplastika, která má podle potřeb pacientky mnoho podob – od miniabdominoplastiky až po operace kombinované s liposukcí,“ vysvětluje MUDr. Urban, který má za sebou stovky úspěšně odoperovaných abdominoplastik.

Herečka operaci zvládla na jedničku a je šťastná, že zákrok podstoupila. „Operace proběhla skvěle, ve velmi komfortním prostředí s maximální péčí před i po operaci. Lékaři mě provedli každým krokem a informovali mě, jak bude probíhat anestezie, operace samotná i jak se po ní budu cítit. Po zákroku jsem se cítila lépe, než mi bylo řečeno, to bylo velmi pozitivní. Změnu na svém těle jsem začala vnímat prakticky okamžitě,“ vzpomíná Lucie Zedníčková.

Od operace uběhly teprve necelé dva měsíce, tělo je ještě v procesu hojení, to ale nebrání herečce plánovat nové outfity. „Asi budu muset změnit půlku šatníku! Všechno je mi velké. Naopak oblečení, které jsem vytahala z dřívějších dob, mi padne dokonale,“ chválí si výsledek Lucie. „Stále chodím ven sporadicky, ale ti, co mě viděli, a o operaci nevěděli, tak mi říkají, že mi to nějak víc sluší. A kamarádky, které vědí, hned chtějí vidět břicho. A reagují vždy pozitivně, v úžasu, jak dobře vypadá. Dělá mi to radost,“ raduje se nevlastní dcera Pavla Zedníčka. Vzhledem k rozsahu operace MUDr. Urban Lucii doporučil minimální dvouměsíční rekonvalescenční dobu, než ukáže své bříško v plavkách. 

Autorský článek, další zdroj: Lucie Zedníčková, MUDr. Karel Urban.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít