Tereza Maxová opět v akci: Téměř deset milionů pomůže dětem!

Na vrchu Vítkov již počtvrté Nadace Terezy Maxové pomáhala dětem
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Celebrity 
17. září 2018 15:09 / Nadace Terezy Maxové dětem
  0   0
Čtvrtý ročník desetidenního happeningu TERIBEAR hýbe Prahou, aneb Prima den s medvědem, je za námi. Za deset dní přišlo na Vítkov 16 260 lidí, kteří společnými silami zdolali 320 812,5 kilometrů (což je o 94 526 kilometrů více než v loňském roce) a připsali tak 9 624 375 Kč, které pomůžou dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů nebo rodinám v nouzi.

Okruhů pomoci bylo celkem deset a bylo na každém, aby si zvolil, kam konkrétně pomoc poputuje. Každý kilometr proměnili partneři akce na 30 Kč. Bezlimitní happening TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem pořádala na vrchu Vítkov již počtvrté Nadace Terezy Maxové dětem.
 
„Chtěla bych všem z celého srdce poděkovat, že si našli čas a měli chuť pomáhat. Na Vítkově byla celých deset dní neuvěřitelná atmosféra solidarity a já si vážím každého kroku, který na okruhu pomoci udělali profesionální běžci, děti i jejich prarodiče. Nešlo o rychlost, ale o touhu pomáhat a pozitivní energie proudila teribeařím okruhem po celou dobu happeningu,“, říká patronka nadace Tereza Maxová.

Největší počet kilometrů připsal svým pohybem do výsledné tabulky Jan Čížek, který za deset dní nakroužil na trati 724,5 kilometrů a dětem tak přispěl částkou 21 735 Kč. „Vybral jsem si okruh Pomoc dětem z ústavní výchovy zažít pocit štěstí, pro ně jsem běhal. Já sám mám malé děti a myslím si, že je důležité, aby všechny děti měly možnost užít si dětství. Dcerka se vrátila z tábora, kde byla nadšená, pak jsem si četl ty okruhy a propojilo se mi to, uvědomil jsem si, jak je pro děti důležité mít nějaké zážitky,“říká Jan Čížek k preferovanému okruhu pomoci, kterému věnoval své kilometry a tím také finanční pomoc.
 
Na celkově druhém místě se umístil vítěz prvního ročníku a muž, který je s TERIBEAREM neodmyslitelně spojený, pan Štefan Krč, který nasbíral 609 kilometrů. „Já jsem letos výběr, komu pomoci, nechal na nadaci, pomoc je potřebná pro všechny okruhy, tak jsem si řekl, že to lépe vyberou za mě. A mám radost, že je letos první Honza Čížek, moc mu to přeju! Běhali jsem tady občas spolu a podporovali jsme se, a to se mi právě líbí, jak si lidi na trati pomáhají, “ říká Štefan Krč.

Třetí místo v kategorii mužů patří Janu Hančovi s 501 kilometry. Třetí místo ve finálním leadebordu ozdobila Eva Vaidová, která pomohla 567 kilometry. Ta zvítězila i v ženské kategorii, o druhé a třetí místo se v kategorii žen dělí Barbora Pokorná a Ludmile Cerovská, které připsaly 483 kilometrů.
 
V dětské kategorii do 12 let se na prvních třech místech umístili Jonáš Klouda (285 km), Jolana Drlíková (279 km) a bronzová medaile patří Dominiku Drdlovi (267 km).

📷
1
fotografie
max | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Když je třeba rozloučit se s vaším zvířecím parťákem: Místa, kde může mít důstojný pohřeb

Styl

Je libo vodovou nebo trvalou? Povolání kadeřnice bylo za socialismu terno

Bydlení

Vertikutátor ocení každý majitel zahrady. Jen je důležité vědět, jaký typ se vám hodí

1. Takhle slavily Valentýna české krásky: Švantnerová ve spodním prádle, Šišková polonahá na sněhu

2. Jeviště Divadla Hybernia ovládl hvězdně obsazený muzikál Galileo

3. Alice Bendová se chystá na Tenerife. Ještě před odletem si nechala odsát tuk z vnějších stehen

4. Hvězda seriálu Ulice se zasnoubila! Fanouškům ukázala prstýnek i slzičky štěstí

5. Potvora z Modrého kódu si vyzkoušela, jaké je to být pacientkou, do které se nemilosrdně vrážejí jehly

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu