Šok! Vila po Jiřině Jiráskové je na prodej, i když ji měl dostat nevlastní syn!

 Celebrity 
13. dubna 2017 02:25 / René Černý
  5   0
📷
Další 1 fotografie v galerii
Jiřina Jirásková byla ještě pár měsíců pře smrtí relativně v pořádku! Archiv
Vila v jižních Čechách, kam léta jezdívala Jiřina Jirásková na chalupu, nejprve s partnerem Zdeňkem Podskalským, pak i sama, je na prodej. Tedy jen její část. Polovinu prodává univerzální dědička Jana Svítivá. Ale proč, když má na část nárok syn Zdeňka Podskalského - Zdeněk Podskalský ml.

Sám nechápe, proč Jirásková nenapsala ten barák celý na něj, ale jenom půlku. Jak uvedly Eurozpravy.cz, na prodej je jen polovina domu v Malenicích. Což je pro potencionálního zájemce naprosto bezcenné. Nejde o dva byty, ale o dům rozdělený na spodní a horní patro! 

Dům původně postavili rodiče Zdeňka Podskalského. Ten pak dal Jiráskové dům k doživotnímu užívání. Ona mu naopak měla slíbit, že až jednou zemře, připadne celý dům Podskalského synovi, Zdeňkovi ml. To se ale nestalo! irásková se se synem svého partnera neměli zrovna v lásce. Vyhýbali se sami sobě.

„Všimla jsem si, že ta vila po Jiřině Jiráskové je na prodej. Proboha, proč to ten mladý Zdeněk prodává, vždyť to tu miloval,” podivila se pro EuroZprávy.cz jedna z obyvatelek Malenic, která na prodej nemovitosti upozornila. 

Jenomže všechno je jinak! Za 2,3 milionu korun není totiž na prodej vila, ale jen její polovina. A to je rozdíl. A pak Podskalský mladší v prodeji prsty nemá. „Nechci se k tomu nijak vyjadřovat. Já ale rozhodně nic neprodávám!,” řekl Eurozpravám rázně syn slavného režiséra.

Do prodeje polovinu vily dala dědička části pozůstalosti po Jiráskové Jana Svítivá. „Tady je vidět, jak je férová. Místo, aby to za symbolickou cenu tomu Zdeňkovi nabídla, protože to je vlastně jeho dům, chce na tom vytřískat peníze? Ale to nikdo nekoupí! Co by kdo dělal s půlkou baráku? A k tomu v Malenicích,” diví se soused, který si dobře pamatuje i slavnou herečku.

Jana Svítivá zřejmě chce na polovině domu vydělat. Předkupní právo by mě přitom právě Zdeněk Podskalský ml, jakožto druhý majitel. Jenže se zdá, se že dědičkou po herečce žádná domluva není. Dům je sice v původním stavu a s vybavením, ale nutně potřebuje investice. Po ničivých povodních v roce 2002, kdy byl částečně vytopen, protože je kousek od říčky Volyňky, byl zrekonstruován, ale teď by potřeboval zásadní finanční injekci.

Zdeněk Podskalský mladší věří, že se žádný kupec neobjeví a on si tak bude moct polovinu domu, který stavěli jeho prarodiče, a kde trávil dětství, odkoupit. A že bude mít s rodinou kam jezdit. Jeho otec i nevlastní matka jsou pohřbeni na místním hřbitově. Podobně, jako Jiráskové předchozí partner Jiří Pleskot.

 

 

Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Stále zelenou aukubu japonskou můžete pěstovat doma i venku

Styl

Vyražte do kina sami. Sledování filmu o samotě je prý velmi pozitivní pro duševní zdraví

Bydlení

Několik přírodních vůní, které vám doma vylepší náladu

1. Herečka Kateřina Brožová přiznala, kdo u ní doma šéfuje

2. Roman Vojtek se stane potřetí otcem. Krásná manželka Petra skrývala bříško půl roku

3. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

4. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

5. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

Zavřít reklamu