Vážné zdravotní problémy Toma Hankse. Herec trpí nevyléčitelnou nemocí. Ne ve filmu, ale doopravdy.

 Celebrity 
09. října 2013 10:15 / Jitka Jahodová
  0
📷
3 fotografie v galerii
Tom je vážně nemocný Foto: Facebook
Dvojnásobný držitel Oscara, herec Tom Hanks (57), odhalil, že mu lékaři diagnostikovali cukrovku. Navíc přiznal, že s vysokou hladinou cukru v krvi se potýká již celá desetiletí. Tak se vydal k doktorovi a ten mu sdělil, že už od šestatřiceti mu cukr v těle páchá neplechu. ,,Máte diabetes mellitus 2. typu, mladý muži,‘‘ oznámil mu lékař.

Oblíbená hvězda si vždy poradila s příbytkem nebo naopak úbytkem váhy, záleželo na tom, jakou roli se právě chystal ztvárnit. Ať už to byl Trosečník nebo drama Philadelphia. Jenže právě tyto hrátky s váhou jsou faktorem, který přispívá k rozvoji cukrovky tohoto druhu.

I když je to vážná diagnóza, manžel a otec čtyř dětí bude moci stále žít téměř normální život. Bude si muset dávat velký pozor, co jí, a bude muset pravidelně cvičit.

Cukrovka je souhrnný název pro skupinu onemocnění, která se projevují poruchou metabolismu sacharidů. Dva základní typy rozlišují, jestli je inzulínu v těle hodně nebo naopak málo. Obě nemoci mají podobné příznaky, ale příčiny jejich vzniku jsou odlišné. Jedním z hlavních projevů je právě zvýšená hladina cukru v krvi, ale pacient má zároveň nedostatek energie.

Herec trpí nadbytečnou produkcí inzulinu, avšak tělo na něj reaguje tak, že v podstatě inzulin v těle ignoruje. To se léčí léky, které na něj zvýší citlivost. Tento diabetes je také označován jako cukrovka dospělých, protože obvykle vzniká po čtyřicátém roku života. Ale protože málokdo z nás vede zdravý život, může toto onemocnění potkat i dítě. Vlohy ke vzniku podporuje i dědičné přenášení.

Úspěšná terapie diabetu stojí na třech pilířích: inzulin, dieta a fyzická aktivita. Tome, dávej na sebe pozor! Ať toho Oscara dostaneš minimálně ještě jednoho. Hanks v tom boji aspoň nebude sám, cukrovkou trpí například i hvězdy Sharon Stone, Halle Berry, Nick Jonas, moderátor Larry King a slavným cukrovkářem byl i Elvis Presley.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Umělé řasy jsou dávno out. Podpořte své vlastní řasy k růstu pomocí ricinového oleje a vitamín E

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít