Šok na Slavících: Nemocný, vtipkující Gott, prchající Bílá. A pak je urazili!

 Celebrity 
29. listopadu 2015 04:02 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Karel Gott získal jubilejního 40. Zlatého slavíka a s tím i platinového, Lucie Bílá "plnoletého" 18. Zlatého slavíka Profimedia
Jubilejní 50. soutěže Český slavík byl plný šoků a paradoxů. Málokdo si ale uvědomil, že absolutního vítěze Karla Gotta, který přesto, že je těžce nemocný, přišel a získal svého 40. Slavíka, urazili a zneuctili jeho schopnosti, talent a popularitu. Stejně jako Lucii Bílou, nebo i druhé Lucii Vondráčkovou!

Karel Gott se dostavil v průběhu Slavíků do Státní opery v Praze, a to přesto, že ještě okolo poledne mu nebylo vůbec dobře a neměl ani moc sil vstát z postele. Nakonec jeho touha přijít mezi své kolegy, přátele, fanoušky zvítězila! Jeho příchod i následné vystoupení způsobilo standing ovation, ale především spoustu emocí, ale i slz dojetí.

Zpěvák, který bojuje s vážným onkologickým onemocněním, i vtipkoval, že je rád, že cenu dostal, protože se obýval, že mu zůstane už jen „zlatý bažant“, narážel tak na svou nemoc.

Gott, který je o zhruba patnáct kilo lehčí, všechny překvapil!

“Já sem tady dneska jen na skok, proto se budu snažit být stručný. I když se mi to nedaří vždycky. Já mám rád chvíle napětí, když se do poslední chvíle čeká jméno vítěze. To se jen tak neomrzí. Tak jsem si řekl, že tam nesmím chybět ani tentokrát. Proč by ses měl připravovat o ten moment radosti? Co kdyby to třeba náhodou dopadlo? A vidíte, dopadlo to,” řekl v opeře Gott.

Sám přišel přesto, že mu to lékař nedoporučovali “Já bych chtěl poděkovat všem těm, kteří svými hlasy umožnili, abych svou slavičí voliéru doplnil o místo čtyřicáté. Říkal jsem si, že na mě když tak zbude jen zlatý bažant," řekl vtipně zpěvák a pak dodal: "Chci poděkovat všem, kteří mi dali najevo podporu, ta mi dodala sílu, energii. Vaše přízeň byla pro mě tou nejlepší léčbou, tou cennou infuzí,” dodal.

V kategorii žen získala první místo Lucie Bílá, druhé, už poosmé Lucie Vondráčková a třetí Ewa Farna. U zpěváků to byl na druhém místě Tomáš Klus, který působil v medailónku jako něčím „sjetý“. Slavičí soutěž tentokrát bojkotuje. Proč, nikdo netuší. Zda je to pro jeho ohlášenou pauzu, nebo z jiného důvodu, nikdo neví.

Na třetím místě byl Ortel, který je tak trochu záhadný pro více lidí. Podle některých má i fašistické narážky. Právě to se lidem nelíbí a protestují.

„Pro Gotta, Bílou a další je to opravdu výsměch, protože buď to má být o profesionálech, kteří něco dokázali, anebo o rebelech, kteří si z toho jen utahují. Přitom, pokud vyhrál Gott a za ním Klus, který to má celé na háku a k tomu za tím i kontroverzní Ortel, jakou má pak soutěž úroveň," ptají se někteří umělci.

A jak to vnímá Bílá? Nevíme, ona ještě během přenosu zdrhla. Respektive jela na kšeft do Karlových Varů, kde měla koncert. Tomáš Klus měl jen poněkud divnou zdravici, protože jak se zdá, bojkotuje vše, co se dá.

Mezi skupinami se v Českém slavíku umístili Kabát, Ortel a Kryštof. Skokanem roku je Slza!
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Tech

Rusko vybavilo svoje ponorky Belgorod novými a nedostižnými jadernými torpédy Poseidon