Smrt známého herce přišla nečekaně a velmi rychle. I přes rychlý zásah lékařů zemřel!

 Celebrity 
24. listopadu 2015 16:50 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Rudolf Deyl ml. zemřel v pouhých pětapadesáti letech archiv ČT
Herec Rudolf Deyl ml. disponoval charakteristickým hlasem, který kromě filmových postav, propůjčil i medvídkům v animovaném seriálu "Pojďte pane, budeme si hrát" a tím se nadosmrti zapsal do srdcí mnoha českých dětí. Seriál Břetislava Pojara bohužel nedokončil. Zemřel 21. listopadu 1967 náhle a nečekaně při filmové práci.

Stejně jako nejednoho z jeho hereckých kolegů, postihl Deyla infarkt, a to přímo během natáčení filmové pohádky Šíleně smutná princezna, ve které měl hrát krále Dobromysla. Infarkt dostal přímo na place před očima všech kolegů. I přes rychlou práci lékařů se Deyla nepodařilo zachránit.

Poprvé stál Rudolf Deyl ml. před filmovou kamerou ještě v dobách němého filmu. V té době mu bylo sedm let a hrál vedle svého slavného otce, legendárního člena činohry Národního divadla Rudolfa Deyla staršího. Svět filmu ho pohltil a rozhodl se herectví profesně věnovat. Prošel řadou českých divadel a v době své předčasné smrti byl členem Městských divadel pražských.

Milovníci filmů pro pamětníky si jistě vzpomenou na jeho Pulečka z filmové komedie "Anděl na horách", odkud pochází slavná Deylova věta: „Skáču dobře, skáču rád", či na film "Dědeček, Kylián a já". A samozřejmě musíme připomenout Deylovu asi nejslavnější roli, kterou byl padouch Dough Badman ze slavného filmu Limonádový Joe aneb koňská opera.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Václav Neckář vyvrací fámy o své hospitalizaci i křehkém zdraví: Mrzí mě, co se o mně píše, nejsem v...

Styl

Přichází podzimní rovnodennost. Naše minulost i budoucnost se v tento čas prolínají, tvrdí astroložka

Tech

Největší krytý oceán světa používá americká armáda pro testování svých válečných lodí a ponorek