Ája Vrzáňová skončila jako Míla Myslíková, zabila je stejná choroba! Kariéru začínaly ve stejném okrese!

 Celebrity 
02. srpna 2015 00:07 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Ája Vrzáňová zemřela poté, co byla dva týdny v bezvědomí archiv
Legendární krasobruslařská hvězda, první Československá mistryně světa Ája Vrzáňová zemřela ve svých 84.letech. Postihla ji stejná choroba, jako herečku Mílu Myslíkovou. Je zvláštní, že obě dámy něco spojovalo.

Ája totiž dětství a kus mládí prožila v Husinci na Prachaticku, kde se učila na zamrzlé řece a okolních rybnících bruslit. Tatínek myslivec ji dokonce učil střílet. No a zvláštní je, že herečka Míla Myslíková, kterou také zabila před deseti lety druhá mrtvice, začínala svou kariéru o šest kilometrů dál, v Prachaticích. Poprvé totiž stála před kamerou při natáčení filmu Nejlepší člověk, který vznikal v Prachaticích.

Legendární krasobruslařka Ája Vrzáňová žila v New Yorku ve svém bytě na Sedmapadesáté od jara do podzimu. Přes zimu pak byla v apartmánu na Floridě. Právě těm si před dvěma týdny domluvila večeři s dvěma kamarádkami. Když pak na ni nedorazili, šla jedna z nich do apartmánu. Recepční ji otevřel byt a tam krasobruslařská legenda ležela v bezvědomí. Dva týdny pak strávila v nemocnici. Z bezvědomí se už neprobrala. Přišla druhá mrtvice a nastal konec.

"Otázkou je, co by bylo, kdyby se Ája probrala. Jak moc by byl poškozený mozek, jak by byla nepohyblivá. Tohle je sice smutné, ale jisté vysvobození, než aby ona, dáma každým coulem, byla ležák, odkázaný na cizí pomoc," svěřila se VIPstory.cz jedna z přítelkyň žijící v Česku.

S původním manželem, který zemřel před mnoha lety neměli děti. Tedy čekali holčičku a tu v 8,5 měsíci těhotenství potratila (jak VIPstory.cz včera jako první informovalo). Následné její vztahy byly v posledních letech. Dědictví řeší nevlastní děti z manželství s manželem Pavlem. Zda bude krasobruslařka pohřbena ve Státech, nebo bude tělo či například urna převezena do ČR, není zatím jasné.
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město