Bartoška do Varů pozval Gera i Dornana a bude se zase naparovat! Víme, kolik za festival ročně bere!

 Celebrity 
23. června 2015 04:00 / redakce
  0   0
📷
Další 2 fotografie v galerii
Jiří Bartoška je prezidentem festivalu řadu let. Za tu dobu si vydělal pěkných pár milionů! Profimedia
Pořadatelé karlovarského filmového festivalu odtajnili hlavní hvězdu jubilejního 50. ročníku. Stane se jím americká hvězda Richard Gere. Zúčastní se zahájení akce, v sále si následně převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Prezident festivalu Jiří Bartoška se zase bude naparovat pýchou, jak se mu daří udělat festival ještě světovější! Jenže za ty peníze by to uměl kde kdo!

Rozpočet festivalu je v řádech desítek milionů korun. Podle důvěryhodného, ale neoficiálního zdroje si Jiří Bartoška přijde ročně na několik milionů korun. A to není tedy zrovna málo. Další jeho spolupracovníci berou deseti až stotisícové odměny. Podstatnou část pak vyčerpají honoráře a náklady na cesty a ubytování VIP osobností. Přesto se Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech stále těší oblibě.

„Bohužel je to jen to pozlátko. Ve skutečnosti se sem řada českých celebrit, nebo rádoby hvězdiček jede hlavně opít, užít si a zdrbat, koho to jen trochu jde. A když sem přijede zahraniční nebo český host staršího data narození, je to v podstatě z úcty. Letos to bude Iva Janžurová, která vstoupí do jakési Síně slávy,“ prozradil zdroj z festivalu.

Festival přivítá i další herecké hvězdy. Nebude mezi nimi chybět Američan Harvey Keitel, který si svůj glóbus převzal ve Varech už před 11 lety. Herec je pro festival cenný i tím, že byl jednou z prvních oceněných osobností světového filmu, které souhlasily s natočením festivalové znělky. Ta letošní představí loňskou hvězdu Mela Gibsona. Dorazí i Jamie Dornan z Padesáti odstínů šedi! Ženy mají smůlu. Svou chloubu asi veřejně neukáže. A pokud, tak s nějakou přítelkyní na hotelovém pokoji!
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Nevíte, co se zelenými rajčaty? Poradíme, jak budou pořád sladká

Styl

Nejlepší potraviny, které pomohou zabránit vrzání a bolesti kloubů

Bydlení

Vyzkoušejte sílu aspirinu. Dokáže zázraky s prádlem i v koupelně

1. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

2. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

3. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

4. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

5. Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi do milovaných Krkonoš

Zavřít reklamu