Karel Šíp bere nekřesťanské peníze a teď o ně může přijít! Na tohle si nevyděláte ani za deset let!

 Celebrity 
09. června 2015 04:58 / redakce
  0   0
Karel Šíp je milionář. Dlouho jím být ale nemusí archiv ČT
Neskutečné peníze vydělává moderátor a bavič Karel Šíp. Za svůj pořad Všechnopárty má pořádný balík peněz. Každoročně mu na účtě přistane přes pět milionů korun. O tyhle pohádkové sumy může nyní přijít.

Karel Šíp má podle zákulisních informací měsíčně pobírat asi 460 tisíc korun. Za čtyři týdny pořadu. To znamená, že za jeden díl bere více jak 100 tisíc. A to není rozhodně málo. Jenomže teď v červnu ho čeká jednání o smlouvě na další rok. Ta je oficiálně tajná a její zveřejnění prý brání obchodní zákoník. Přičemž se ale jedná o veřejné peníze - honoráře jsou umělcům v ČT vypláceny z koncesionářských poplatků.

"Ta jednání jsou pro mě vždy velmi nepříjemná. Nemám to rád. Ale je to otázka nabídky a poptávky," nechal se Šíp, který před týdnem oslavil sedmdesátiny slyšet s tím, že se může stát, že takový balík už mít nebude.

Možná nebude mít vůbec nic. Ne všichni z České televize jsou nadšeni tím, že inkasuje takové peníze, když jde o veřejnoprávní televizi. "Pan Šíp bere daleko více, než jaké jsou honoráře na komerčních televizích. Nevím proč má tak nadstandardní smlouvu," ptá se jeden z pracovníků televize.

Šíp má štěstí, že jeho pořad je zatím sledovaný. I když ne tak moc, jako tomu bylo před dvěma lety. Může se tedy stát, že programová rada buď změní koncepci a nebo pořad zruší. Případně by mohla televize požadovat snížení částky. Na to ovšem zase Karel Šíp asi nepřistoupí. Už před časem "vyhrožoval", že pokud mu sáhnou na honorář, raději to dělat nebude.
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Jak ochladit rozpálený byt, když nemáte klimatizaci

Styl

Bez černý má velmi široké léčitelské uplatnění a obohatí i vaši kuchyni

Bydlení

Zavařovat jde i bez speciálního hrnce. Stačí vám k tomu jen trouba

1. Dědictví aneb Kurvahošigutntag. Ve filmu byly Vlasta s Irenkou velké rivalky, ve skutečnosti si padly do oka

2. Lucie Bílá snad zastavila čas. Zpěvačka jen kvete a omládla i duševně

3. Charismatický zpěvák David Kraus prozradil, co je pro něj opravdu důležité

4. Jiřina Bohdalová slaví neuvěřitelné 89. narozeniny. Co vězí za její nezkrotnou energií?

5. Velká novinka v rodině Terezy Kostkové. Pochlubila se novým přírůstkem

Zavřít reklamu