Karel Šíp bere nekřesťanské peníze a teď o ně může přijít! Na tohle si nevyděláte ani za deset let!

 Celebrity 
09. června 2015 04:58 / redakce
  0   0
Karel Šíp je milionář. Dlouho jím být ale nemusí archiv ČT
Neskutečné peníze vydělává moderátor a bavič Karel Šíp. Za svůj pořad Všechnopárty má pořádný balík peněz. Každoročně mu na účtě přistane přes pět milionů korun. O tyhle pohádkové sumy může nyní přijít.

Karel Šíp má podle zákulisních informací měsíčně pobírat asi 460 tisíc korun. Za čtyři týdny pořadu. To znamená, že za jeden díl bere více jak 100 tisíc. A to není rozhodně málo. Jenomže teď v červnu ho čeká jednání o smlouvě na další rok. Ta je oficiálně tajná a její zveřejnění prý brání obchodní zákoník. Přičemž se ale jedná o veřejné peníze - honoráře jsou umělcům v ČT vypláceny z koncesionářských poplatků.

"Ta jednání jsou pro mě vždy velmi nepříjemná. Nemám to rád. Ale je to otázka nabídky a poptávky," nechal se Šíp, který před týdnem oslavil sedmdesátiny slyšet s tím, že se může stát, že takový balík už mít nebude.

Možná nebude mít vůbec nic. Ne všichni z České televize jsou nadšeni tím, že inkasuje takové peníze, když jde o veřejnoprávní televizi. "Pan Šíp bere daleko více, než jaké jsou honoráře na komerčních televizích. Nevím proč má tak nadstandardní smlouvu," ptá se jeden z pracovníků televize.

Šíp má štěstí, že jeho pořad je zatím sledovaný. I když ne tak moc, jako tomu bylo před dvěma lety. Může se tedy stát, že programová rada buď změní koncepci a nebo pořad zruší. Případně by mohla televize požadovat snížení částky. Na to ovšem zase Karel Šíp asi nepřistoupí. Už před časem "vyhrožoval", že pokud mu sáhnou na honorář, raději to dělat nebude.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Chcete si pořídit psa? Bígl miluje lidi, ale umí být hodně tvrdohlavý

Styl

Nepřidělávejte si zbytečně vrásky na tváři. Mnoho žen to dělá špatným odličováním

Bydlení

Jak si snadno poradit s ucpaným záchodem? Vyrobte si přípravek na čištění toalety

1. Iveta Vítová předvedla perfektně ploché bříško, Berenika Kohoutová zase pořádné těhotenské

2. Sejde z očí, sejde z mysli? Slavný český herec zůstal sám, upoutaný na lůžko. Už byste ho ani nepoznali

3. Herecký velikán Josef Větrovec: Nejsmutnější období prožil na sklonku života

4. Jak se o svou pleť starají známe české krásky? Některé jsme vyzpovídali

5. Oto Klempíř: 17. listopad je pro mě nejvýznamnějším dnem v roce

Zavřít reklamu