خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

ŠOK! Tenhle vigvam vyměnila manželka slavného country krále za luxusní statek!

Supermoderní dům na kopci nad Hošticemi vyměnila Marta Novotná - Tučná za krásný a romantický statek, kde s manželem prožili desítky let!
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Celebrity 
22. dubna 2015 04:58 / Profimedie, archiv
  0   0
Luxusní statek, který skýtal naprosté soukromí, dýchal z něj genius loci a bylo to jeho zamilované místo, s kterým byl spjatý. Řeč je o králi české country Michalovi Tučném, od jehož úmrtí letos uplynulo 20 let. Jeho žena Marta Novotná - Tučná ale hoštickou usedlost vyměnila za dřevěný vigvam bez nápadu a šmrncu. Co se stalo s legendární chalupu?

Statek na návsi ve slavných Troškových Hošticích koupili manželé tuční v 80. letech minulého století od rodiny Zdeňka Trošky.

"Původně chtěla chalupu koupit Helena Růžičková. Když ale slyšela Michala jak shání něco na víkend, ustrnula se nad ním a nechala mu ji. Oni si koupili stodolu u Horažďovic, kterou pak předělali na chalupu a Michal s manželkou tady od té doby bydleli," vzpomíná režisér a obyvatel Hoštic Zdeněk Troška.

Chalupu na návsi si Tučný s manželkou zvelebovali. Nechal si tam udělat bazén a na původní peci trávil zpěvák hodně času. Chalupu miloval a tam i vznikl nápad na festival Stodola Michala Tučného, který se ze setkání pár přátel změnil v masovou akci. Na tu každoročně jezdí do malé vísky na Strakonicku i 20 tisíc lidí.

Jenže po smrti Tučného začala být usedlost na Tučnou a její dvě dcery velká. Starost o dvůr, sad, dva domy v jednom dvoře ji vysilovaly. Před časem začala nový život s novým partnerem a sním si na kopci nad Hošticemi postavili ekologickou dřevostavbu.

"Je to nehezký, divný, vypadá to jak letištní věž. Chápu, je to moderní a nízkoenergetické, ale nevkusné. Michal by se asi divil, kdyby to viděl," řekla VIPStory.cz jedna z obyvatelek vesnice.

Statek původně chtěla Tučná prodat za 10 milionů. To se jí ale nepodařilo a musela hodně slevit. Cenu okolo tří milionů zaplatil pražský podnikatel. Tem původní domy zboural, nechal obvodové zdi a postavil ve stejném stylu novou usedlost, v které žije. Nic nezůstalo původní, ani milovaná pec, ani pokojík v podkroví, kam se Tučný i v době, kdy trpěl rakovinou rád zašil, a vzpomínal na krásné časy, které prožil.
📷
2
fotografie
◼ redakce inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Právě teď je nejlepší doba pro sadbu těchto ovocných stromů

Styl

Připravte si likér či víno z brusinek a budete zdraví celou zimu

Bydlení

Řešíte podlahové vytápění? Poradíme, která podlahová krytina je nejvhodnější a proč

1. Michal Kavalčík se pochlubil, jak zhubnul

2. Dominika Mesarošová má syna. Porodila předčasně

3. Marián Vojtko dal půl miliónu za vlasy a dopřál si i tohle luxusní auto

4. Michaela Dolinová se toho nebojí. Rekonstruuje chalupu a nákupy tahá tramvají

5. Eva Decastelo chtěla hubnout. Řízek se salátem si ale neodpustí