Nejúspěšnější muzikál oslavil stovku! Na Thálii ale nedosáhne! Proč?

 Celebrity 
23. března 2015 04:15 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Veledílo Fantom opery oslavilo 100. reprízu. Thálii přesto letos nikdo z účinkujících nedostane archiv Fantom opery
Nejpovedenější a také nejúspěšnější muzikál posledního desetiletí Fantom opery producenta Františka Janečka oslavil 100. reprízu. Na letošní ocenění Thálie ale nedosáhne! A to i přesto, že jde o opravdu veledílo, kterému se těžko může jiný český muzikál rovnat.

Radim Schwab a Monika Sommerová, Marian Vojtko a Michaela Gemrotová, to jsou představitelé hlavních rolí Fantoma a Christine,kteří se alternují. A pak řada dalších rolí, včetně company. Neuvěřitelná scéna, kostýmy, zpracování a stále vyprodané hlediště na měsíce dopředu.

„ Mám velkou radost, že první představení vyšlo na mé sedmdesáté narozeniny a to sté vyšlo na krásný první jarní den," řekl nadšený producent František Janeček a přišel s dalším překvapením, kdy na pódiu představil nového uměleckého ředitele a rozšířil tak svůj realizační tým o Petra Kracíka, manžela herečky Terezy Kostkové.

Janeček se tak může radovat z toho, že ve svém věku dokázal do Čech přivézt takové veledílo, jakým Fantom je.

"Role Fantoma opery je opravdovou špičkou. Zazpívat tuto roli není opravdu legrace. Je to vlastně "opera" a v podstatě i tak je to postavené. A je mi ctí, že se můžu takového muzikálu zúčastnit, protože je to nádherná práce, úžasné téma a jsem nesmírně rád, že hlediště je neustále zaplněné a lidé se vracejí. Znám lidi, kteří bylo na Fantomovi třeba pětkrát sedmkrát patnáctkrát," řekl VIPStory.cz nejvyšší český zpěvák a herec Radim Schwab.

Ale ani on, ani jeho kolega Marian Vojtko, ani kolegyně, či třeba Bohuš Matuš nemají šanci za Fantoma opery získat letos Thálii. Dílo nebylo nominováno. Prý proto, že se komise oficiálně na představení nedostala a nemohla vše posoudit. Přitom i podle vyjádření producenta drtivá většina členů Herecké asociace, která tvoří Thálii na premiéře či dalších představeních byla.

Za to ale jiné muzikály a daleko menší a méně významné role, i méně zdatní zpěváci či herci nominováni byli. "Co si asi má myslet veřejnost, jak je to s objektivností. Spíš je to o tom, kdo Thálie platí, ten asi rozhoduje. Je to smutné, protože třeba Fantom je opravdu muzikál,který by si nominace bezesporu zasloužil," dodala i přední česká herečka a kantorka, která Fantoma viděla třikrát.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Petra Nesvačilová ukázala těhotenské bříško a prozradila, že si porod představuje jako mejdan s...

Styl

Renata (56): Dcera za mnou po narození vnoučat téměř nejezdí a půjčovat mi děti nechce, že je...

Tech

Budoucnost vojenské přepravy. Raketoplán Dream Chaser přepraví náklad i vojáky kamkoliv na Zemi do tří...