TOP 5 měst s nejextrémnějším klimatem na světě - díl třetí: Co se stane, až roztají ledovce?

 Life & Style 
13. srpna 2014 05:18 / Jitka Jahodová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Peru čeká zásadní otázka Foto: Hot Cities, Spektrum
Sucho, bída, hladomor, povodně, snížená produkce surovin... To a ještě více má za následek změna klimatu! Milióny lidí po celém světě zažívají nepříznivou dobu, kdy oni sami nebo jejich blízcí bojují o přežití. Pojďme se společně podívat v pětidílném seriálu exkluzivně jen u nás, co způsobilo extrémní klima v Jakartě, Lagosu, Limě, Dhace či Dakaru.

DÍL TŘETÍ
Ani kapka nazmar!


Zemské klimatické podmínky se mění, průměrná globální teplota roste a díky tomu pomalu tají ledovce. Co se ale stane, až úplně roztají? Záplavy a nedostatek pitné vody, bohužel, bude ohrožovat téměř celou planetu, ale zejména obyvatele Limy.

Proč? Toto město se totiž spoléhá na tři řeky, které jsou však napájeny vodou z ledovců a ledovcových jezer. Počet obyvatel zde roste a s tím logicky rostou i nároky na vodu. A tak se ptáme, ustojí tyto klimatické změny metropole, jenž byla vyhlášena světovou organizací UNESCO jako kulturní dědictví lidstva?

Vláda se snaží podnikat určité kroky ke zlepšení již alarmující situace, ale nikdo si nemůže být jistý, zda jim zachycování mlhy na závlahu rostlin bude do budoucna stačit. Pokud se však rozhodnete Limu navštívit, určitě nevynechejte například kostel sv. Františka z Assisi nebo muzeum Larco Herrera, kde jsou k vidění zajímavé expozice.

Jak se podepisuje změna klimatu na dalších městech, to se dozvíte ve speciálním pořadu Hot Cities na televizní stanici Spektrum.

Ve druhém dílu jste se dočetli o dvou zásadních problémech metropole Lagos.
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum