Třičtvrtě století slaví hvězda, která prý byla milenkou Fidela Castra a Miloš Forman si kvůli ní denně čistí uši. Víte, o koho jde?

 Celebrity 
11. srpna 2014 10:02 / redakce
  0   0
Roli ve "Zločinu v šantánu" napsal Škorecký Pilarové na tělo Česká televize
Jde o první dámu české hudební scény s nezaměnitelným hlasem a nestárnoucími hity, trojnásobnou Zlatou slavici Evu Pilarovou. Je až k nevíře, jak pestrý má za sebou populární pěnice život.

Hrála s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr v divadle Semafor a nazpívala neuvěřitelné množství hitů. Velmi populární jsou duety s Waldemarem Matuškou a Karlem Gottem. Dvakrát utekla hrobníkovi z lopaty. Poprvé, když se nevrátila společně se svojí kapelou z Kuby letadlem, které havarovalo, a nikdo na palubě nepřežil. A podruhé, když jí lékaři dávali kvůli zhoubné nemoci maximálně dva roky života. Eva zabojovala a rakovinu hrtanu porazila.

S Kubou má ostatně Pilarová spojenou i velmi pikantní historku. Pro tamní obrovský úspěch a oblibu jí dokonce šéfové z kubánského ministerstva kultury nabídli, aby si v bývalé milionářské čtvrti Havany vybrala dům po emigrantech. Tak Eva vzpomínala před lety pro redakci Blesku.cz na to, odkud se kdysi vzala fáma, že byla milenka Fidela Castra. Marně drby vyvracela a marně lidi přesvědčovala, že na Kubě žádný dům nevlastní a s Castrem se nikdy osobně nesetkala. Celkem jí to nebylo nic platné a fáma si žila svým vlastním životem.

Pro svůj nádherný a nezaměnitelný hlas měla a má mnoho obdivovatelů i u nás. Její velký přítel Josef Škorecký vymyslel zřejmě nejtrefnější a nejznámější přezdívku. Přejmenoval ji na Evu FitzPilarovou, podle světové legendy Elly Fitzgeraldové. Také Miloš Forman zpěvačce vysekl nádhernou poklonu, když ji z Ameriky napsal: „Evičko, Pán Bůh nám dal uši, abychom tě slyšeli.“

Letošní jubileum zpěvačka mírně upozaďuje. Chce se prý hlavně soustředit na příští rok, kdy oslaví 55. té výročí své pěvecké kariéry.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Asijské berušky se rychle množí, zapáchají a koušou. Možnosti, jak se jich lze zbavit

Styl

Každý čtvrtý člověk trpí afty. Jak tyto bolestivé puchýřky léčit a proč se tvoří

Bydlení

Snaha šetřit za každou cenu se při stavbě domu nebo vybavení bytu může prodražit

1. Lucie Vondráčková se stala obětí podvodu

2. Herec Jan Dolanský v minitunaji v plážovém volejbale ukázal, že schopní herci dokáží odehrát opravdu...

3. Josef Maršálek přiznává: Pečení jsem obětoval všechno, česká cukrařina je neuvěřitelně komplikovaná

4. Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají...

5. Nedávný nouzový stav inspiroval Ivana Fílu ke vzniku unikátní knihy. Na křest dorazila i Lucka...

Zavřít reklamu