TOP 5 nejutajenějších událostí světa - díl první: Popravovali jsme, popravujeme a budeme popravovat.

 Life & Style 
07. července 2014 05:47 / Jitka Jahodová
  0
📷
1 fotografie v galerii
Che Guevara se stal trnem v oku Foto: stanice Spektrum, pořad CIA: dešifrováno
Vraždy, války, atentáty, štvanice. To vše a spousta dalších nelidských aktivit se neděje bezdůvodně. Za mnoha útrapami lidstva stojí vždy třetí strana, která tahá za nitky. A právě v těchto případech to byla Americká zpravodajská služba CIA, která zasahovala do životů lidí takřka po celém světě. Má na svědomí nespočet zabitých, zraněných a pronásledovaných osob...

Jestli to bylo ku prospěchu společnosti či nikoliv, to posuďte sami v našem pětidílném seriálu o nejutajenějších událostech světa.

DÍL PRVNÍ
Konec masových poprav, zadržte Che Guevaru!


Chladnokrevný a nemilosrdný revolucionář Che Guevara je proslulý svým výrokem: „Ano, popravovali jsme, popravujeme a budeme popravovat,” který pronesl při projevu v OSN v New Yorku.

Tento bezcitný člověk uvažoval o zničení Spojených států a tím se stal trnem v oku pro americkou zpravodajskou službu. Rok 1960, kdy způsobil chaos v Bolívii a zabíjel vládní vojska, byl poslední kapkou. CIA tak začala usilovat o zachycení Che Guevary a to živého! Akcí byl pověřen vrchní agent Felix Rodriguez. Zapojení tohoto agenta bylo pro něj velmi srdcervoucí, jelikož už dopředu věděl, že mnoho jeho přátel zemře.

Hon na marxistického revolucionáře dopadnul nakonec jinak než si USA představovalo. Bolívijský prezident René Barrientos nařídil Che Guevaru ihned popravit, a to i přesto, že jej Američané chtěli živého k výslechu.

To a ještě více detailů se dozvíte v seriálu CIA: dešifrováno, který aktuálně vysílá televizní stanice Spektrum.

Druhý díl již zítra na vipstory.cz!
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hazard nesnáším. Někdy ale neodolám a sázím, přiznává Andrea Kalivodová

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Tech

Největší ponorkou druhé světové války bylo japonské monstrum, které mohlo na palubě přepravovat dokonce...