TOP 5 měst s nejextrémnějším klimatem na světě - díl pátý: Bída a hladomor není hudba budoucnosti. Potká nás ještě tohle století!

 Life & Style 
15. srpna 2014 05:30 / Jitka Jahodová
  0   0
Nejdřív Senegal a po něm ostatní... Foto: Hot Cities, Spektrum
Sucho, bída, hladomor, povodně, snížená produkce surovin... To a ještě více má za následek změna klimatu! Milióny lidí po celém světě zažívají nepříznivou dobu, kdy oni sami nebo jejich blízcí bojují o přežití. Pojďme se společně podívat v pětidílném seriálu exkluzivně jen u nás, co způsobilo extrémní klima v Jakartě, Lagosu, Limě, Dhace či Dakaru.

DÍL PÁTÝ
Bída a hladomor!


Pohnutá historie spojená s bídou a otrokářstvím, rušné a prašné prostředí, ale i hlad patří k hlavní charakteristice Dakaru. Experti odhadují, že světová populace čelí vážnému problému – hladovění či hladomor, nazvěte to jak chcete.

Již teď je prý zcela jasné, že nedostatek jídla se promítne už v tomto století a změna klimatu si tak vybere další daň na lidských životech. V některých zemích vypukly obrovské nepokoje na protest nedostatku potravin a zbídačený Senegal nebyl výjimkou. I přesto, že se vláda snaží zajistit něco k jídlu, není to dostačující. Situaci ztrpčuje sucho, které je pro Senegal typické. Nutí mnoho obyvatel putovat do hlavního města Dakaru, aby zde našli práci a uživili svoji rodinu.

Jak se podepisuje změna klimatu na další místech světa se dozvíte ve speciálním pořadu Hot Cities na televizní stanici Spektrum.

Minule jsme psali o jedné z nejchudších zemí světa. Počet obyvatel hlavního města Bangladéše je kritický.
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dům a zahrada

Léto odchází, je čas zazimovat bazén

Styl

Skutečnosti a mýty o vodě s bublinkami

Bydlení

Chystáte se stavět dům? Od příštího roku musíte počítat s daleko přísnějšími nároky

1. Nejbláznivější cestopis všech dob s Lukášem Pavláskem a Ondřejem Sokolem

2. Rekordman a velký sportovec Jan Kareš řídil elektrický unikát

3. Do třetice všeho dobrého? Moderátor Libor Bouček se znovu oženil!

4. Hvězda ze seriálu Ordinace v růžové zahradě se stane další hvězdou Tváře

5. Andrea Kalivodová vyrazila s dětmi do milovaných Krkonoš

Zavřít reklamu